nahoru

Zrušme Českou televizi!

Jiří X. Doležal 25. září 2010 • 09:39
Česká televize
Česká televize
• foto: 
Reflex.cz

Seděli jsme v redakci Reflexu a debatovali o poměrech na ČT a o tom, že by bylo dobré veřejnoprávní televizi úplně zrušit. Ten  návrh padl jako žert – ale byl dostatečně šílený na to,  aby stálo za to jej  podpořit. Tak jsem během pár minut zaregistroval doménu a šel psát. Získat podporu šéfredaktora opravdu nedalo práci, tak se mi pracovalo  dobře.

 

Ke zrušení veřejnoprávní televize, převedení ČT 24 pod ČTK a drobné  změně statutu ČTK je potřeba změnit hned několik zákonů,  tak je potřeba  oslovit poslance. A přesvědčit je, že v době  Internetu už není proč, aby  stát nějakým krkolomným mechanismem  typu „veřejné služby“ a  koncesionářskými poplatky financoval  obří a z podstaty veřejnoprávnosti  méně efektivní televizi.

 

Křišťálová Lupa Křišťálová LupaFoto Reflex.cz
Informační služby není třeba zajišťovat veřejnoprávně, bohatě vyhoví trs komerčních informačních agentur a televizí a vládní informační agentura, na kterou je třeba přestavět ČTK a v jejímž rámci je potřeba dále provozovat ČT 24, informační  a zpravodajský kanál. To zajistí  distribuci validních informací  do veřejného prostoru. Zábavu – tedy  především kanál  ČT 1 – nechme komerčním stanicícm. Menšinovou zábavu  jako  ČT 2 nechme kabelovým televizím a internetovým serverům. Není  třeba, aby nějaký úřad, úředník typu dramaturga televize  veřejné služby, rozhodoval, která kultura či publicistika je ta správná a „má být v  televizi“, a která tam být  nemá. Kultura, publicistika a sport do televize, která má být podporována státem, vůbec nepatří. Tam patří informace.

 

Tak jsem sepsal petici, vyvěsil na web na zrusmeverejnopravnitelevizi.cz a podařilo se mi získat podpis první celebrity, profesora Petra Weisse, který jako bývalý člen Rady ČT ví nejlépe, že zrušit ČT je jediná možnost.Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.