nahoru

Česká vlajka v rozkroku nahé černošky pluje z Plzně do Prahy

Pavlína Wolfová 2. září 2010 • 14:38
Boudníkův happening
Boudníkův happening
• foto: 
Adam Kolář

Už jen sedm dní zbývá, než mezinárodní porota rozhodne, zda se Plzeň stane českým kandidátem na evropské hlavní město kultury 2015. Proto včera odpoledne vyplula nahá Afričanka Doris s českou vlajkou v klíně na Prahu.

 

Doris, jak ji včera na soutoku Mže a Radbuzy bylo možno zahlédnout plavící se na voru z pivních sudů, stvořil architekt Jiří Boudník. Happening sledovali novináři i místní a nepostradatelný realizační tým. Doris na voru zve na výstavu fotografií Boudníkova kontroverzního projektu „Kde domov můj“, která začne v sobotu na pražské náplavce na Palackého náměstí. Praze se tak Plzeň představí čtyřiceti torzy žen s národním symbolem mezi nohama.

 

Boudníkův happening

 

Evropské hlavní město kultury je považováno za jeden z nejúspěšnějších projektů EU. Město, jež se stává pro daný rok evropskou kulturní metropolí, je vyhledávaným cílem turistů. V roce 2015 bude titul patřit městům ze dvou evropských zemí: Belgii a České republice. O titul u nás soutěží ve druhém kole už jen Ostrava a Plzeň. V Belgii získal titul Mons.

 

Boudníkův happening

 

Pro další informace sledujte Reflex.cz. O Jiřím Boudníkovi se dočtete také v příštím čísle tištěného Reflexu.

Foto: Adam KolářDiskuse ke článku