nahoru

Video: Třiatřicet mužů je uvězněno 700 metrů pod zemí

REDAKCE24. srpna 2010 • 11:53
Jeden ze zasypaných horníků na záběrech kamery, která se dostala až za nimi hluboko pod zem.
Jeden ze zasypaných horníků na záběrech kamery, která se dostala až za nimi hluboko pod zem.
• foto: 
ČTK

Třiatřicet horníků bylo v dole u chilského Copiapa zavaleno po tři týdny, aniž by bylo zřejmé, zda jsou naživu. Podívejte se na video, zachycující jejich tváře.

 

Horníci, zavalení při důlním neštěstí ve zlatém dole u severochilského města Copiapo, jsou naživu. Po třech týdnech se s nimi podařilo navázat kontakt – průzkumným vrtem poslali na povrch útržek papíru se zprávou o tom, že jsou v pořádku, jejich tváře pak zachytila také sonda s malou kamerou, která k nim byla vrtem spuštěna. Podívejte se na video, které za pár minut proletělo internetem:

 

 

Horníci přežívají v prostoru o velikosti malé místnosti. Záchranářům bude trvat další čtyři měsíce, než se k nim dostanou a budou je moci zachránit. Do té doby by jim díky vrtům měli být schopni posílat jídlo a léky. Důlní drama sleduje celý svět. Je zvláštní uvěřit, že v době, kdy se za pár hodin dostanete z Prahy do Tokia, je na světě místo, kde musíte na záchranu čekat čtyři měsíce.

REDAKCE

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější