Jiří Kajínek čte Reflex. Případ je znovu otevřen | Reflex.cz
nahoru

Jiří Kajínek čte Reflex. Případ je znovu otevřen

Pavlína Wolfová30. července 2010 • 10:40
Jiří Kajínek se obnovy procesu domáhá od svého odsouzení. Soudy ji nikdy nepovolily. Kajínek vinu na vraždách kategoricky odmítá.
Jiří Kajínek se obnovy procesu domáhá od svého odsouzení. Soudy ji nikdy nepovolily. Kajínek vinu na vraždách kategoricky odmítá.
• foto: 
abl

Píšu si dál s Jiřím Kajínkem. Vyžádal si číslo Reflexu, ve kterém jsme o něm psali a v němž jsem zveřejnila část naší korespondence. Na titulní straně ho kolega Jan Ignác Říha zobrazil ve fotomontáži v posteli s herečkou Tatianou Vilhelmovou (v novém filmu Kajínek hraje Vilhelmová roli jeho advokátky, pozn. autora).

 

Jiří Kajínek v dopise reagoval slovy: „Nedá mi to, abych Vám nenapsal pár slov k Reflexu, který jste mi poslala. Dozorci si dělali legraci z té titulní strany: ,To si vás měli přijet vyfotit, a ne vám posadit hlavu na tak neduživé tělo:-).‘“ V následujících řádcích analyzuje článek, jenž rozhovor doprovázel, a na dvou následujících stranách se snaží vyvrátit anebo zpřesnit informace hovořící o jeho kriminální minulosti.

 

Ve stejném okamžiku, kdy se mi ráno dostal dopis do rukou, vyšla zpráva o tom, že „policejní inspekce znovu vyšetřuje, zda za dvojnásobnou vraždou z roku 1993 nestáli policisté. Z odposlechů, které v den vraždy pořídili detektivové, údajně vyplývá, že doživotně odsouzený Jiří Kajínek nevraždil.“

 

Píšu si dál s Jiřím Kajínkem, dopisem jsem ho požádala o reakci na tuto zprávu, kterou nejslavnější český vězeň, jenž se nikdy nepřiznal, očekává už roky v doživotní cele.

 

Spolu s minulým dopisem Reflex znovu požádal ředitelství věznice v Karviné o návštěvu.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější