nahoru

Poslanec Volný z SPD chtěl, aby s ním šel někdo ven. Nikdo nešel, tak je venku od pátku sám

Dominik Landsman 4. února 2019 • 18:00
Lubomír Volný: Teď vstanu a...
Lubomír Volný: Teď vstanu a...
• foto: 
ČTK

Minulý pátek vyzval poslanec Lubomír Volný z SPD Jana Birkeho z ČSSD, aby s ním šel ven. Veřejnost a média se domnívaly, že to byl ze strany poslance Volného akt té nejpokleslejší agrese hospodského typu. Šlo o zásadní omyl, který nyní musíme uvést na pravou míru. Všichni se domnívali, že Volný Birkeho, s nímž se už předtím od řečnického pultíku škorpili, vyzývá na pěstní souboj před Poslaneckou sněmovnou. Tak to pojala nejen média, ale i samotní poslanci.

Všechno je ovšem jinak. Poslanec Volný chtěl jít jenom ven na vzduch a nechtělo se mu jít samotnému. On se venku totiž sám bojí. Imigrantů a mešit. „Z mé strany to byla opravdu jen prosba, která byla mířena jak na pana Birkeho, tak na kohokoliv, kdo by se chtěl přidat. Potřeboval jsem na vzduch a nechtěl jsem jít sám. Poprosil jsem tedy pana Birkeho, zda by šel se mnou. On odmítl. Všichni odmítli. Musel jsem jít tedy ven sám a teď tu stojím už od pátku,“ postěžoval si prokřehlý poslanec Lubomír Volný, který již od pátku pouze v obleku postává venku před Poslaneckou sněmovnou.

Sám, tak sám, na chodbu se dal…

„Tak co mám dělat jiného, když se mnou nikdo ven nešel?“ rozčiloval se Volný na novináře, kteří se ho ptali, co tím vším sleduje a proč je už čtvrtým dnem sám venku. „Je to vina hlavně ČSSD a jmenovitě pan Birkeho. Nic z toho se nemuselo stát, kdyby s panem Volným šel ven. Teď je chudák pan Volný venku sám,“ nepřímo označil Jana Birkeho za původce celé nepříjemné situace Tomio Okamura, jenž si přisadil, že nejen Birke, ale i diktát EU a imigranti stojí za tím, že nebohý Volný je venku sám.

„On jen v dobré víře vyzval, jestli s ním někdo půjde ven. Nikdo. Nikdo na něho nereagoval. Musel jít ven tedy sám. Já se ptám, kde je solidarita. Kde je lidskost? To už jsme to dopracovali tak daleko, že necháme lidské bytosti bez povšimnutí?“ rozčiloval se Tomio Okamura. „Naštěstí jsou mezi námi i slušní lidé. Lidé se srdíčkem na dlani, kteří na pana poslance Volného sbírají nejen víčka, ale i pro něho zapalují svíčky,“ pousmál se Okamura, jenž tak neztratil víru v lidstvo.

Okamura má vždycky pravdu!

A měl pravdu. Na místo před Poslaneckou sněmovnu, kde je venku sám poslanec Volný, lidé pokládají věnce a zapalují svíčky. „Pan Volný toho od života moc nechtěl. Chtěl jenom zachovat křesťanské hodnoty, bílou Evropu, a aby s ním šel pan Birke ven. Kdyby pan Birke nemohl, jistě by vzal zavděk jakýmkoliv jiným poslancem. Pan Volný je vizionář a skromný člověk. My jsme se rozhodli, že mu vyjádříme podporu alespoň symbolicky. Právě proto jsem před panem poslancem zapálil svíčku,“ vysvětloval pan Antonín své pohnutky.

Pan Antonín však nebyl ani zdaleka sám. Desítky a desítky vlastenců se scházejí před Poslaneckou sněmovnu, aby před panem poslancem Volným zapálily svíčky na důkaz své podpory. Tato nevídaná vlna solidarity nechť je vizitkou celé naší společnosti. Když je národu nejhůř, vždy se semkne. Buďme rádi a příště, až pan poslanec vyzve někoho, aby s ním šel ven, ten jistě půjde. Potom už bude jenom dobře.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Realitou však je daň z nemovitosti - český byrokratický horor.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku