nahoru

Divadlo Waterloo a proč nesnáším komunisty

Marek Stoniš22. července 2017 • 10:34
Divadlo Waterloo a proč nesnáším komunisty
foto: archív Edvarda Schiffauera

Nejlépe to asi o komunistech řekl legendární stíhací pilot generál Fajtl:„Co slovo, to lež, co čin, to zločin.“

Proč jeho slova připomínám? Koncem šedesátých let vzniklo v Ostravě skvělé divadlo "malých forem" Waterloo. V roce 1969 sepsali a nastudovali jeho protagonisté satirickou parodii na sovětskou povinnou školní literaturu - Syna pluku. Lidé se bavili. Předposraný bolševik, který si k nám pozval kvůli udržení toho svého socialismu bratrskou armádu, se ale nebavil. Deset lidí z divadla postavil před soud, obvinil z pobuřování a nepřátelství k socialistickému zřízení a čtyři z nich poslal ve zcela absurdním procesu natvrdo za mříže. A většině těch mladých lidí zničil nejlepší léta života.

Tři z nich - Ivan Binar (12 měsíců), Edvard Schiffauer (9 měsíců, a to za to, že složil noty k písničkám!) a Petr Ullmann (15 měsíců) dnes přijdou na diskusní scénu Reflexu na Colours of Ostrava na ty hnusné časy zavzpomínat. Kdo bude v tu dobu na festivalu, nechť přijme naše srdečné pozváni. Začínáme v 18.30!

Masakr v Puerto López: Zdecimuje nesmyslná čínská tradice populaci žraloků ve světových…
Velké Británii dochází vzdušný prostor. Nemá už kudy vést letadla, situace začíná být …
Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,940
29,290
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější