nahoru

La Putyka se v létě "stěhuje" na Letnou. Postaví si tam cirkusový stan

Tereza Spáčilová 26. dubna 2012 • 09:41
Divadlo La Putyka
Divadlo La Putyka
• foto: 
Jan Šibík

A je to venku. Rosťa Novák a a jeho divadelně-cirkusový soubor Cirk La Putyka konečně veřejně oznámili, že se na léto "přestěhují" na pražskou Letnou. V šapitó, respektive ChapiteauX pro 500 lidí tam denně budou hrát svá permanentně vyprodaná představení. Pro fanoušky radost, pro Putyku splněný sen.

 

"Máme za sebou strašně moc práce, nikdy jsme nic tak velkého a náročného nedělali a je mi jasné, že to nejtěžší nás teprve čeká. Přesto mě těší, že jsme se dostali do bodu, kdy můžeme říct: přijďte na Letnou, dva měsíce tam budeme hrát jenom pro vás," říká principál souboru Rosťa Novák, který si vystupování v cirkusovém stanu vysnil už před lety, ale o jeho realizaci si dlouho nechával jen zdát. K cíli ho prý popostrčil v podstatě až vývoj událostí.

 

"Procestovali jsme kus světa, nazkoušeli nová představení, slavili úspěchy, ale zároveň jsme začali pociťovat velkou únavu. Postupně jsme dospěli až k závěru, že bychom některé kusy měli hrát méně," vypráví Novák s tím, že právě to je nasměrovalo zpět ke snu jménem ChapiteauX. "Řekli jsme si: pojďme se důstojně a stylově, tedy v cirkusovém prostředí, rozloučit s představením La Putyka, dát si od něj aspoň na chvíli pauzu a věnovat se novým projektům a nápadům."

 

La PutykaVIDEO Reflex.cz

 

Výsledkem téhle idey je prostor, který vznikne na pražském Špejcharu, a kromě šance vidět ještě jednou, naposledy, La Putyku aneb slavné pivaře na trampolíně i pod ní, nabídne i spoustu dalších zážitků včetně koncertů a workshopů. Předprodej vystupenek, jejichž cena začíná na 349 korunách, se rozjíždí právě dnes, 26. dubna. Bližší informace k programu přináší exkluzivně nové vydání Reflexu, který se projekt ChapiteauX rozhodl zaštítit a bude o něm pravidelně informovat.

 

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: rxrx, terezaspacilovaDiskuse ke článku