nahoru

La Putyka hraje nové skvělé představení pro děti. Podívejte se na fotogalerii

Pavlína Wolfová 26. září 2011 • 09:55
La Putyka hraje nové skvělé představení pro děti. Podívejte se na fotogalerii
foto: Martin Faltus

Že by abiturientský večírek po pětatřiceti letech mohl pobavit pětileté dítě, se mi nezdálo. První tři minuty se mi to nezdálo a pak se při prvních výbuších dětského smíchu ukázalo, že se zatraceně pletu.

 

Divadelní hra A cirkus bude!? vznikla pod vedením principála Cirku La Putyka Rostislava Nováka a setkal se v ní jeho ansámbl s herci pražského divadla Minor. Právě tam se také představení koná.

 

Skvělá akrobatická čísla na trampolíně, která ze dvou třetin tvoří jeviště, prokládaná hereckými klauniádami, vtipnými texty skvělých písmiček a mírně nostalgickými dialogy, jsou citlivě namíchaný koktejl inteligentní zábavy pro celou rodinu.

 

Pro svou minorskou inscenaci si soubor La Putyka vybral jako předlohu čtyři pohádky Miloše Macourka, mající společné výchozí prostředí – školní třídu.

 

 

 

Všednodenní situace se v duchu Macourkovy poetiky prolínají do fantastických obrazů, ve kterých se s lehkostí porušují přírodní zákony a realizují ty nejšílenější nápady.

 

Na jeviště přijdou herci, velmi slušně zpívající a akrobati, velmi slušně hrající divadlo. Navštívíte školní třídu, budete sedět v cirkuse, poletovat oblohou, podíváte se do Afriky a taky napadne sníh. V inscenaci se objeví zvířata v podání herců, masky a loutky, těšit se můžete na výpravné kostýmy a vynikající živou kapelu.

 

Užijete si a uvidíte, co jste dosud na českých divadelních prknech neviděli — jako to vypadá, když nový cirkus hraje pro děti.

 

Představení Divadla Minor / La Putyka A cirkus bude?! bude k vidění každý měsíc v pátek, v sobotu nebo v neděli od 15. či 18. hodiny v pražském divadle Minor.

 
Diskuse ke článku