nahoru

Slapstick Sonata

17. května 2012 • 14:51
Slapstick Sonata
foto: Pavel Kolský

Představení, které spojuje Mozartovy sonáty s groteskní komedií éry němého filmu a vytváří doslovnou kombinaci vrcholného umění a populární kultury. Vizuální poezie se v něm potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

Na scéně se objeví akrobaté Cirku La Putyka, které mohou diváci vídat v inscenacích LA PUTYKA, UP´END´DOWN nebo A CIRKUS BUDE!?. Kostýmy a líčení bude taktéž v režii Kristiny Záveské, tak jako tomu bylo u všech předešlých projektech. Naopak novinkou bude světelný a zvukový design v podání finských hostů Juha Rahijärviho a Tuomase Norvia.

MAKSIM KOMARO je jednou z nejdůležitějších osobností novocirkusového umění nejen ve Finsku, ale i v Evropě. Je režisérem a uměleckým ředitelem první finské novodobé cirkusové společnosti Circo Aereo, předsedou představenstva společnosti Cirko Center a Finského cirkusového informačního centra. Maksim Komaro významně ovlivňuje vývoj současné finské a evropské novocirkusové scény. V roce 2004 a 2009 získal pětiletý umělecký grant od finské vlády.  Jako interpret pracoval se dvěma z nejznámějších žonglérských souborů v Evropě: Compagnie Jérôme Thomas ve Francii (produkce Milkday, 2003 - 2004) a Gandini Juggling Project v Anglii (produkce Septet2 v roce 1998). Před pár týdny mu kromě jiného byla nabídnuta I režie nového projektu britských Nofit State Circus.

Tvůrci a obsazení

Režie Maksim Komaro
Obsazení Jiří Weissmann, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Fülep, Michal Boltnar, Daniel Komarov, Šárka Bočková
Akrobatická konzultace Janne Rosen
Kostýmy Kristina Záveská
Světelný design Juho Rahijärvi
Zvukový design Tuomas Norvio
Produkce Cirk La Putyka (CZ), Circo Aereo (FIN)
Projekt vznikl za podpory NOKIA ČESKÁ REPUBLIKA, MAGISTRÁT HL. MĚSTA PRAHY, MINISTERSTVO KULTURY ČR, BUDWEISER BUDVAR, HUSKY, SCENOGRAFIE, LA FABRIKA, NOVÁ SCÉNA NÁRODNÍHO DIVADLA, MAC COSMETICS, REDKEN, NET ČISTÍRNY & PRÁDELNY, AUTO-PLUS


Diskuse ke článku