nahoru

Jedlová v Lužických horách: Vydejte se na jedno z nejkrásnějších českých nádraží

red 23. června 2022 • 11:52
Jedlová v Lužických horách: Vydejte se na jedno z nejkrásnějších českých nádraží
foto: Profimedia.cz

Lužické hory na severu Čech jsou dobře přístupné vlakem, a to hned z několika směrů - od Děčína, České Lípy a Rumburka. Koleje se tu vinou přes lesy a údolí a šplhají až pod nejvyšší kopce. Kuriózní je místní „lužickohorský“ železniční uzel - nádraží Jedlová.

Leží pod stejnojmennou, zdaleka viditelnou horou, která dosahuje co do výšky třetí příčky v pohoří. Široko daleko není žádná vesnice ani osada, ze všech stran se prostírají jenom lesy. Jezdí tu poměrně dost vlakových spojů do tří různých stran a nádražní budova plní funkci jakéhosi turistického centra.

Tipy na nejlevnější výlety vlakem po Evropě najdete ZDE >>>

Bývá tu živo i mimo víkendy, v části nádražní budovy funguje stylová výletní hospoda, kde dostanete dokonce najíst. Každopádně jedno z nejatraktivnějších a nejpříjemnějších českých nádraží. Za hezkého počasí je čekání na vlak, na rozdíl od jiných železničních stanic v Česku, velmi příjemným zážitkem.

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.