nahoru

Krásná Ivanka Trump: České kořeny, obrovský majetek, neobvyklé nápady

ref 10. února 2015 • 09:00
Krásná Ivanka Trump: České kořeny, obrovský majetek, neobvyklé nápady
foto: Facebook/Ivanka Trump

Ivanka Marie Trump (33 let), Američanka s českými kořeny, patří podle mnoha odhadů a analýz v současnosti k nejbohatším ženám světa. Tedy potenciálně. Jejím tatínkem je totiž Donald Trump, americký investor, jehož majetek je odhadovaný na 4 miliardy dolarů. Ivanka, která už mezitím rozjela i vlastní módní byznys, část jeho majetku zdědí, navíc v otcově firmě již léta pracuje.

Ivanka Marie má jméno po své matce, původním jménem Ivaně Marii Zelníčkové, československé modelce a lyžařce, která se narodila v Gottwaldově (nyní Zlíně). Ta byla manželkou Donalda Trumpa. Ivanka se věnovala od mládí modelingu, pracovala pro televize a „pořídila“ si i vlastní módní značku a obchod. V podstatě ve všem, co zatím dělala, je poměrně úspěšná. Vystudovala ekonomiku na Pensylvánské univerzitě.

V roce 2009 Ivanka Trump konvertovala k judaismu a přijala jméno Yael. Pak si vzala za manžela židovského podnikatele Jareda Kushnera, s nímž má dvě děti. Asi není moc překvapivé, že otec Kushnera je také hodně bohatý, je to známý realitní magnát.

ref


Diskuse ke článku