nahoru

Američtí návrháři označili za módní ikonu Rihannu. Cenu kráska z Barbadosu převzala téměř nahá

ČTK, čip 4. června 2014 • 11:21
Američtí návrháři označili za módní ikonu Rihannu. Cenu kráska z Barbadosu převzala téměř nahá
foto: Reuters

Módní ikonou letošního roku vyhlásila Rada amerických módních návrhářů barbadoskou zpěvačku Rihannu. Cenu ji v pondělí večer předala vlivná editorka módního časopisu Vogue Anna Wintourová, která ocenila odvahu popové hvězdy prosazovat netradiční odívání. Šestadvacetiletá zpěvačka její slova ihned potvrdila - cenu totiž převzala v odvážných průhledných šatech s krystaly.

Rihanna se prý od malička chtěla svým oblékáním odlišovat od ostatních děvčat. "Oblékání bylo vždy mou obranou. Jako dítě jsem si o nějaké jiné dívce říkala: může přemoci mě, ale nemůže přemoci mé oblečení. Jsem s to se vnitřně vyrovnat se všemi slabinami v mém stylu odívání. Existují sice pravidla, ale pravidla jsou k tomu, aby se porušovala," řekla zpěvačka při převzetí ceny.

Její slova o porušování pravidel jednoznačně potvrdilo její oblečení. Na scénu přišla celá v průhledných síťových šatech osázených více než 200.000 krystaly, které z jejího těla mnoho nezakrývaly. K šatům od módního stylisty Adama Selmana měla odpovídající dlouhé rukavice a třpytivý šátek. "Riskuje a dělá vše podle své hlavy. Ví, co má ráda," řekl o Rihanně módní návrhář Zac Posen.

Dalšími novými držiteli cen CFDA, které se někdy nazývají módními Oscary, se stali návrhář Joseph Altuzarra v kategorii dámského oblečení, a tvůrčí dvojice Dao-Yi Chow a Maxwell Osborne v kategorii mužského odívání. Sestry Ashley a Mary-Kate Olsenovy převzaly na slavnostním večeru v newyorském sále Lincoln Center ocenění za módní doplňky. Mezinárodní cenu získal belgický módní návrhář Raf Simons a cenu za celoživotní tvorbu americký stylista Tom Ford.

K silným okamžikům večera patřil podle agentury AP příchod na scénu někdejší modelky a módní agentky Bethann Hardisonové v doprovodu topmodelky Naomi Campbellové. Hardisonová, která se začala prosazovat ve světě módy již v 60. letech, obdržela jednu z čestných ocenění CFDA, a to za prosazování módní různorodosti. 

ČTK, čip


Klíčová slova: Rihanna, módní ikona, fotogalerieDiskuse ke článku