nahoru

Netradiční tuning: Angličan zkřížil Škodu 130 L s Audi TT, auto má turbo, 220 koní a pohon všech kol

Jan Zajíc, auto.cz 26. října 2019 • 17:00
Netradiční tuning: Angličan zkřížil Škodu 130 L s Audi TT, auto má turbo, 220 koní a pohon všech kol
foto: MA PhotoworX

Tahle Škoda 130 L z Anglie je zvláštní už na první pohled. Na první pohled zaujmou vytažených blatníků a výrazného rozchodu kol. Obojí je do značné míry dané technikou, kterou Steven Gibson, tvůrce vozu, použil. Pod karoserií klasické škodovky se totiž ukrývá Audi TT první generace s přeplňovaným motorem o objemu 1,8 litru a výkonu 220 koní – včetně manuální převodovky a pohonu všech kol. A skutečně ukrývá, Gibson totiž oba vozy prakticky zkřížil.

Šikovný Angličan nejdříve odstrojil z provozu vyřazené TT a na jeho podlahovou plošinu nasadil karoserii ze staré „stotřicítky“ z roku 1988, která nebyla zrovna v přehlídkovém stavu. Operace si samozřejmě vyžádala řadu úprav karoserie (například zmíněné rozšíření a kastle musela být také vyztužena), nakonec se ale povedla. Gibson se pak zaměřil na exteriér a péči samozřejmě věnoval také interiéru.

Jak jeho úsilí, které začal v roce 2016, dopadlo, se můžete podívat ve fotogalerii:

Mnoho zajímavých článků o autech si pak můžete přečíst na webu Auto.cz >>>

Jan Zajíc, auto.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.