nahoru

Takhle šel čas se Škodou Fabia. Cena základního modelu se ale za dvě dekády skoro nezměnila

-red- 26. května 2021 • 10:30
Takhle šel čas se Škodou Fabia. Cena základního modelu se ale za dvě dekády skoro nezměnila
foto: Škoda Auto

Škoda Fabia vstupuje do další životní etapy, přichází její 4. generace. Český automobilový průmysl s první Fabií vstoupil do 21. století, a to doslova. Představena byla Fabia na autosalonu ve Frankfurtu v září 1999. Další generace pak přišly v letech 2007, 2012 a letos. 

Zadání původního modelu bylo podle tvůrců Fabie následující. “Nakreslit moderní, ale stále konzervativní auto,” líčil pro server auto.cz Václav Capouch, tehdejší koordinátor designu exteriérů mladoboleslavské automobilky. Později bylo podle něj pro zakotvení Fabie klíčové provázání s Octavií. Oba modely pojí například charakteristická přední maska. 

První generace vozu se prodalo téměř 1,8 milionu kusů, té druhé 1,7 milionu a třetí více než milion kusů. 

Poměrně zajímavým faktem může být to, že základní cena se od uvedení na trh po dnešek zvedla jen nepatrně. Při zahájení prodeje na předvánočním trhu roku 1999 stál základní model vozu 249 tisíc. Současná nová generace startuje na ceně 279 tisíc korun. 

Projděte si v galerii některé momenty spojené se stále populárním vozem:

-red-Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.