nahoru
Alex & kněz

Chci sbalit ženatého kolegu. Jak ho mám zaujmout?

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková6. dubna 2012 • 14:27
Jak sbalit ženatého kolegu
Jak sbalit ženatého kolegu
• foto: 
kresba Antonie Urbancová

„Dobrý den. Už dlouho se mi líbí můj kolega z práce. Vidím, že se po mně dívá, ale oslovit se mě stále neodhodlal. Vím, že je ženatý a moc jim to doma nefunguje, chodí celý utrápený a já mám vždycky chuť ho obejmout. Ano, nejsem naivní, neříkám si, že se kvůli mně rozvede, ale stejně po něm hrozně toužím a sním o tom, že mě třeba někam pozve. Vím, že bych ho mohla pozvat i já, to mi však neraďte, ale poraďte, jak ho zaujmout, aby pozval on mě.“

 

Ano, utrápení ženatí muži, jimž manželky nerozumějí, jsou vždy velmi atraktivní pro nezadané slečny. A je to zcela přirozené. Když se nezadané slečně podaří získat přízeň nešťastného ženatého muže, má tato slečna vcelku vyhráno. Protože dlouhodobě ženatý muž měl dost času a motivace vytvořit tzv. zdroje, tedy vydělat peníze a získat nějaký majetek a postavení. A to se nezadaným slečnám přece musí líbit.

 

Jak tedy na něj? Píšete, že nechcete být příliš agresívní v seznamování, a to je dobře. Dlouhodobě ženatý muž by se totiž přímého pozvání mohl leknout a vyplašit se. A to nechcete. Nebo by se taky na Vaše pozvání mohl chytit, osouložit Vás a pak Vás zase vrátit tam, kde jste byla. A to taky nechcete.

 

Vycházejme z Vaší informace, že Vámi vyhlédnutý ženatý objekt je opravdu svým manželstvím utrápený, a tudíž co asi potřebuje? Potřebuje péči, něžnosti, zájem o jeho osobu, o jeho práci, koníčky, prostě a jednoduše potřebuje někoho milého, komu na něm záleží. Tudíž tento objekt sbalíte nejlépe tak, že se ho jakoby mimochodem zeptáte třeba, jak se má, jestli mu můžete s něčím pomoci, proč vypadá utrápeně, jestli ho také unavuje to ošklivé počasí.

 

Pokud jste hezká, usměvavá, relativně štíhlá a nejlépe s podtrhnutými ženskými přednostmi – tedy v upnutém svetříku, v halence s výstřihem, leskem na rtech, upravenými nehty a make-upem –, tak máte velikou šanci, že se s Vámi Váš objekt dá do hovoru a začne se Vám svěřovat.

 

Když vytrváte a budete svému objektu dělat vrbu dostatečně dlouho (u někoho dva týdny, u jiného dva měsíce, u opozdilců i rok) a občas se ho při hovoru jemně dotýkat (což doma nemá), dočkáte se kýženého pozvání na skleničku či večeři. A pak už je krůček k souloži. A pokud se Vám soulož podaří a oba budete ze sexu nadšeni, je zde reálná šance, že si svůj ženatý objekt získáte pro sebe.

 

Avšak musím Vás upozornit, že většinou se, i přes skvělý sex, ženatí muži nakonec nerozvedou a rozhodnou se pro své manželky a děti. A pak buďte připravena na to, že budete hodně smutná a budete zase na začátku hledání perspektivního partnera.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 Jde o to, jestli jste položila správnou otázku, totiž jestli Vy dva máte mít vůbec nějaký vztah. A teď to můžeme rozporcovat.

 

Jako duchovní bych Vám řekl: Jděte od toho, protože tohle se většinou nemá. (Většinou říkám proto, že každé přikázání má výjimky — včetně nezabiješ. Ono i brát jméno Boží nadarmo je lepší, než když je Nejvyšší člověku ukradený. Třeba Váš kolega fakt trpí a Vy ho zachráníte jako mesiáška.) Ale v principu nemáte šlapat do minového pole. Jsou lidé, kteří jím dovedou proběhnout, ale potřebují na to vlastnosti jako Indiana Jones.

 

Jako sociolog bych Vám řekl, že takové věci jsou běžné, lidé často navazují vztahy tohoto typu. Kolika desítek procent lidí se to týká, těžko říci, protože lidé v takových průzkumech hodně lžou.

 

Psycholog nejsem, na to má školy kolegyně z této rubriky Alex. Nebudeme si míchat role. Mohu jen tak odhadnout, že podle toho, jak psychology znám, zajímaly by je motivace. Proč toho chlapa doopravdy chcete a nechcete jiného, kde nehrozí úraz.

 

Jak říká jiná má mediální kolegyně, vždy s jistým útrpným výrazem, „když holka bude chtít, nakonec muže stejně svede“. I to platí pochopitelně s výhradami, většinou za to může mix okolností, jež nejsou svůdcům a svůdkyním každý den příznivé. Dokonce jsou i lidé, kteří se svést nenechají, protože nechtějí. Nevěřím na pojem síla vůle, ten je dost k ničemu, lepší je mluvit o síle motivace. Co a proč. Silně motivovaného člověka nesvedou ani prodavači speciálních hrnců a jisté upovídané politické strany.

 

Z hlediska zdravého rozumu bych řekl: „Jděte od toho.“ Buď ho získáte nakrátko, pak je otázka, proč a jestli Vám to za to stojí. Rabín Lionel Blue píše o vztazích: „Krátké neznamená nutně povrchní.“ To je ten problém, někdy ano, někdy ne. Tak jako tak, lízejte si pak všechny ty rány.

 

Možnost druhá: toho pána získáte natrvalo. Pak budete mít svou kořist, ale budete mít muže, jenž opustil jednu ženu kvůli jiné ženě. Je asi celkem jasné, co to znamená.

JAN JANDOUREK

 Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková
Diskuse ke článku