nahoru
Alex & kněz

Přítelkyně chodí na tantrické masáže. Je to tím, že jí sexuálně nestačím?

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková 30. března 2012 • 15:00
Tantra
Tantra
• foto: 
kresba Antonie Urbancová

„Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tantrických masážích. Moje přítelkyně na tyto masáže chodí pravidelně, chodí tam relaxovat a já jí to neberu, i když mi to nic neříká, ale někdy si říkám, že tam třeba chodí, protože jí nestačí milování se mnou. Přítelkyně je rozvedená, já jsem o jedenáct let mladší než ona, tak si říkám, jestli to třeba není i tím věkovým rozdílem, že ji to baví a mě to nějak neláká..Děkuji, Jakub.“

 

Alex Doležalová Alex DoležalováFoto Reflex.cz
Na tom, že jste asi jediný muž ve střední Evropě, kterého nezajímají tantrické masáže, jsme se shodli s knězem Honzou ihned po přečtení Vašeho dotazu. Ale to je teď asi vedlejší.

 

Nevím, jakých služeb přesně Vaše přítelkyně využívá, nevím, zda se jí její masér dotýká pouze zvnějšku na intimních partiích, nebo zda ji také dráždí i uvnitř vagíny svými prsty, pomůckami či penisem. Každopádně, co se týče provádění tantrických masáží v Česku, tak jde především o to, že člověk (žena nebo muž), jenž má peníze a chuť na orgasmus (neboli je nadržený), si do tantrického salónu zavolá, objedná se na den a hodinu, pak do salónu v domluvený čas dorazí, svlékne se donaha, lehne si do útulné místnosti osvětlené svíčkami, provoněné příjemnými vůněmi a vyzdobené symboly východních náboženství.

 

Následuje to, že pod vlivem příjemného prostředí se zákazník krásně uvolní, na chvíli zapomene na všední starosti a nechá se ovívat šátky, dráždit jemnými peříčky, mazat oleji a podstupuje další příjemné procedury takzvaného tantrického rituálu. V jeho průběhu se začíná masér nebo masérka (nebo oba najednou v případě, že si předem objednáme, že chceme maséry dva) soustředit více a více na masáž celého těla, kdy záměrně vynechává genitál, čímž se zvyšuje zákazníkovo sexuální vzrušení a zákazník čím dál více už netouží po ničem jiném, než aby byl pohlavně uspokojen.

 

K orgasmu u zákazníka pak dochází ve finále této masáže, kdy masér nebo masérka kontaktuje jeho genitálie (dotekem či pomůckou), přičemž k vyvrcholení pak stačí velice málo, protože zákazník je po mnohaminutovém dráždění velmi vzrušen.

 

Tantrické salóny se hájí tím, že nejsou bordely, protože u nich zásadně nedochází k pohlavnímu styku. Avšak skutečnost je taková, že když si ti odvážnější zákazníci o sex řeknou, záleží už jen na vzájemných sympatiích a výši platby zákazníka, zda masér či masérka k pohlavnímu styku svolí, řekněme v rámci osobního přístupu, který je samozřejmě neoficiální.

 

Takže Jakube, takto to na tantrických masážích v Česku chodí a to, že tantrické masáže Vaši přítelkyni baví, je zcela přirozené a nesouvisí to ani s Vaším věkovým rozdílem, ani s pokročilejším věkem Vaší přítelkyně, ale souvisí to s tím, že sex v jakékoli formě je zábavná relaxace, byť placená.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

 

Jan Jandourek Jan JandourekFoto Reflex.cz
Pokud jde o erotické záležitosti, nemluvím teď o sexu, je každý člověk úplně jiný. Vás tantra neláká, Vaši přítelkyni ano.

 

Jsou dva druhy potřeb, velmi jednoduše řečeno. Jedny je možné uspokojit a druhé se stupňují. Pokud jde o moc a peníze, tam můžete jít pořád dál a nikdy není dost. Ohledně erotiky je to složitější. Kdy mají lidé dost? Co to znamená, že je někdo „uspokojen“? Pro jeden večer možná ano a třeba mnohokrát. Druhý den vyvstane potřeba znova. Jenomže podle českého přísloví je to tak, že někdo rád holky, někdo vdolky.

 

Jsou skutečně lidé, kteří jsou, jak u nás doma někdy říkáme, dotykoví. Není možné v každém okamžiku a v každé fázi života uspokojit všechny potřeby pohlazení, protože každý má jen omezenou energetickou zásobu. Tantra by mohla být samozřejmě zástěrkou pro prostituci, nicméně to tak není nutně.

 

Rabín Lionel Blue píše, že křesťanství mimořádně zpackalo sex. Většina lidí u nás už křesťané nejsou, ale stejně to mají jako strukturu v hlavě, protože vyrostli v Evropě. Pravdivé je na tom výroku to, že s tělem křesťanství zacházelo často jako s bestií, již je potřeba krotit. Šlechtila se duše a tělo úpělo v okovech jako Marxův proletář. (Tak v praxi se nešlechtilo často nic, ale nechme to jako obraz.)

 

Tantra se snaží pracovat s tím, co člověka harmonizuje a dává mu v rámci možností tohoto slzavého údolí pocítit aspoň nějakou rozkoš. Co si budeme namlouvat, kolik rozkoší si běžný člověk užije. Stačí se kolem sebe podívat v autobuse. Vypadají tam snad lidé jako rozkošníci? Ne: jako šedivé utahané bytosti, které by měl někdo hladit. Tak asi ne na místě, to by nejspíš vzbudilo jistý rozruch a problémy.

 

Nemáte třeba sám pocit, že potřebujete víc dotyků? Já nevím, jak to je, ale čistě jen pro tu zábavu, zeptejte se přítelkyně, jestli by Vám doporučila tantru. Chodit tam nemusíte, jen kvůli tomu, jak bude reagovat.

JAN JANDOUREK

REDAKTOR MF DNES

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková


Klíčová slova: janjandourek, poradna, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.