nahoru
Alex & kněz

Velmi nahlas chrápu a manželka mne vystěhovala z ložnice. Co s tím dělat?

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková15. března 2012 • 12:00
Chrápání
Chrápání
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, před pěti měsíci mne moje manželka vystěhovala z ložnice s tím, že nahlas chrápu, a řekla, že někde četla, že to může vztahu i sexu velmi prospět, když mají partneři oddělené ložnice. Jenomže se stalo, že od té doby jsme měli sex asi jenom čtyřikrát a já si nejsem jist, jestli se to bude tedy zlepšovat, nebo co to vlastně má znamenat. Abych pravdu řekl, nejsem s touto situací příliš spokojen, radši bych spal normálně v ložnici, ale nevím, jak to manželce opět navrhnout, zdá se, že ona je spokojená, tak bych nerad něco pokazil. Poradíte mi? Aleš“

 

„Povaha člověka je jeho osudem,“ napsal před více než dvěma tisíci lety římský řečník Cicero. A protože Vy jste člověk povahy mírné a nekonfliktní, tak spíte na gauči a sex máte, jen když se Vaší ženě zachce.

 

Ano, je pravda, že v dnešní, individualizované společnosti plné emancipovaných žen stoupá počet párů, které mají oddělené ložnice, a je také pravda, že mnozí partneři a manželé si tento stav pochvalují, protože si tak oba užívají jak kvalitnějšího spánku, kdy se vzájemně v noci neruší svým dýcháním, kopáním, kašláním či chrápáním, tak se jim také zamlouvá pocit, že po partnerovi mnohem více sexuálně touží, když ho nemají pořád po ruce v posteli.

 

Bohužel Vás se tato spokojenost s oddělenými ložnicemi netýká, evidentně jste naopak se svým novým stavem ložnic nespokojen. Co s tím?

 

V prvé řadě byste měl zjistit, zda skutečně tak nehorázně chrápete. Je totiž možné, že Vás Vaše manželka jen začala mít plný brejle a chrápání si poněkud přibarvila, aby měla důvod Vás z ložnice vystrkat. Pokud zjistíte, že opravdu nesnesitelně chrápete, pokuste se udělat všechno pro to, abyste se chrápání zbavil. Ano, zbavit se chrápání je u mnohých mužů obtížné a často i nemožné, ale za zkoušku nic nedáte a třeba se zrovna u Vás odborníkům podaří Vás z chrápání vyléčit.

 

Když budete mít smůlu, z chrápání se nevyléčíte a budete se muset smířit s tím, že si Vás manželka do ložnice už nikdy nepustí. Když však budete mít štěstí a chrápání se Vám podaří zbavit, seberte odvahu a nastěhujte se zpátky k manželce do ložnice. Ale nejásejte předčasně. Je možné, že si Vaše manželka na Vaši nepřítomnost v ložnici zvykla, a jakmile se jí tam znovu nastěhujete, vyrazí Vás z ložnice znovu s nějakým novým odůvodněním, třeba s tím, že máte spát jinde, protože se příliš rozvalujete a shazujete ji tak z postele.

 

Avšak ani to, že si Vás manželka v ložnici nechá, ještě neznamená, že Vám začne častěji poskytovat sex. Je totiž možné, že Vás z ložnice vystěhovala hlavně proto, aby s Vámi nemusela tak často souložit. A pokud tomu tak je a Vaše manželka skutečně ztratila o sex s Vámi zájem, budete se muset smířit s tím, že častý sex s ní už mít nebudete. Nutit svou manželku k sexu totiž nemůžete. A buď si pak vystačíte s masturbací, nebo si sex najdete někde jinde, jak už to tak muži dělají, když to doma nejde.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

 

Vážený pane Aleši, být vykázán z ložnice kvůli chrápání je docela běžná věc. Pokud jde skutečně jen o to, nelámal bych si s tím hlavu. Dělá to tak mnoho párů a ani se tomu nedivím, kdo to má vydržet. Problém by byl v tom, kdyby Vaše akustické projevy byly pro Vaši paní jen záminkou, jak Vás od sebe vzdálit. To si musíte zjistit sám.

 

Pokud jste měli za pět měsíců sex čtyřikrát, normální to není. To je dost málo i na takzvaný manželský sex, který jaksi přirozeně až na výjimky není dvakrát denně, ale je přece jen čistě statisticky o dost častěji. Tedy pokud jde o chrápání, je oddělená ložnice legitimní důvod. Pokud spolu však nemáte intimní styk ani jednou za měsíc, je někde chyba. Něco jiného by to bylo v případě těhotenství nebo kvůli zdravotním problémům a podobně. Tady můžeme jen doporučit, abyste si zkusil v hlavě vybavit, co se stalo před pěti měsíci. Nezpůsobil jste své paní něco, co může mít tento následek?

 

Nakonec Vám nezbude nic jiného než se zeptat. Musíte počítat s tím, že se to nedovíte hned. Je známá věc, že dostat ze ženy nějakou přímou výpověď je dost práce. Hodně byste to urychlil tím, kdybyste ji strašně naštval, pak by Vám to řekla a krom toho ještě některé další věci, jež ani vědět nechcete. Tak toho bych se vyvaroval. Ale stejně si můžete být jist, že Vám to jednou řekne. Jde jen o to, aby už nebylo pozdě.

 

O sex jde v tomto případě až na prvním místě. Pokud s Vámi Vaše partnerka nechce nic mít, něco se stalo. Dokud to nezjistíte, nepomůže ani to, kdyby si Vaše paní brala špunty do uší a Vy roubík. Takže bych doporučil chvíli uvažovat o tom, co jste možná provedl. Pak bych se dožadoval nějaké odpovědi. Pokud o něco jde, nebojte se, ty nervy rupnou a dozvíte se to. Obrňte se však psychicky předem.

JAN JANDOUREK

REDAKTOR MF DNES

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková
Diskuse ke článku