nahoru
Alex & kněz

Manžel mé kamarádky pravidelně navštěvuje noční kluby. Mám jí to říct?

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková 2. března 2012 • 10:14
Night club
Night club
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, dozvěděla jsem se, že manžel mé dlouholeté kamarádky navštěvuje s kolegy pravidelně noční podniky. Od té doby, co to vím, se mi s kamarádkou špatně otevřeně povídá, ona totiž žije v domnění, že mají ideální manželství, plné lásky a věrnosti, a já teď vím, že to tak není. Nemohli byste mi poradit, jak kamarádce naznačit, aby nebyla tak důvěřivá a že by manželovi neměla tak slepě věřit? Alena“

 

Obávám se, že Vám neporadím, a to z prostého důvodu – Vy totiž nemáte žádné právo své kamarádce cokoli naznačovat. To, že se Vám s kamarádkou špatně povídá, je čistě Váš problém, a opravdu nevidím důvod, proč byste svou nepohodu při Vašem povídání měla řešit tím, že na kamarádku vybalíte tuhle supernovinu o jejím manželství.

 

Víte, Vaše kamarádka žije v ideálním manželství. Manžel se k ní asi chová krásně po všech stránkách, ona je tudíž spokojená, a tedy to poslední, na co je zvědavá, je to, že za ní její rádobykamarádka přijde a začne jí její dobrý pocit z manželství bořit jako domeček z karet.

 

Navíc si myslím, že kdybyste přece jen neodolala pokušení a kamarádce vylila své škodolibé srdíčko, možná byste se dočkala nemilého překvapení, když by Vám kamarádka řekla, že o manželových návštěvách nevěstinců ví, že je tiše schvaluje, protože ve výsledku mají jeho „pracovní“ schůzky v nočních klubech příznivý vliv na jejich manželství, načež by dodala, že jste kráva, protože strkáte nos do něčeho, do čeho Vám nic není, a bylo by po kamarádství.

 

Vy asi nemáte tušení, ale věřte, že mnohé manželky jsou natolik rozumné, že v duchu své letité manžely za návštěvy nočních klubů chválí. Proč? Protože je mnohem lepší, když se muž s anonymní prostitutkou ukryje v klubu, poskytne jí výdělek a pak ji nechá za zavřenými dveřmi nevěstince. Je to mnohem lepší, než kdyby obíhal všechny možné milenky v okolí, čímž by svou manželku ponižoval miliónkrát více než návštěvou nevěstince, protože o jeho milenkách by se všude vědělo, jak už to tak bývá.

 

Nehledě na to, že milenky jsou otravná stvoření, která jsou schopna ženaté muže pronásledovat, dožadovat se na nich rozvodu či psát manželkám anonymní dopisy plné detailů.

 

Ano, možná to pro Vás je novinka, ale to, co mají dva partneři mezi sebou a jak spolu ve skutečnosti žijí, je záležitost opravdu jen těch dvou partnerů. A nikdo, žádný radílek, nemá právo jim do vztahu zasahovat. Lidé, kteří rádi sdělují objevené „pravdy“ a snaží se kolem sebe „páchat dobro“ v zájmu druhých, bohužel vždycky páchají a plodí jen zlo. Tak si toho nechte a tu skvělou novinu o kamarádčině manželovi si nechte pro sebe.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

Vaše kamarádka má možná skutečně manželství plné lásky a věrnosti. To nemá s nevěstinci moc co dělat. Kupovat si prodejné ženštiny sice není nic, čím by se měl člověk chlubit, ale na druhou stranu to nic nevypovídá o tom, kdo má nebo nemá někoho rád. Vypovídá to pouze o sexuálních potřebách a splněných fantaziích.

 

Pokud budete kamarádce „naznačovat“, že to tak není, ničemu nepomůžete, všechno jenom zkazíte. Upřímně řečeno, po tom, co si Vaše kamarádka myslí o svém muži, Vám celkem nic není. Nedovedu si představit, že někdo šel práskat, a ještě si myslel, že vlastně slouží dobré věci. Vy ostatně nevíte, co ten člověk v nočním podniku ve skutečnosti dělá. Znám jednoho muže, jenž tam taky skončil a nedošlo k ničemu jinému, než že si s dámou povídal. Skoro bych řekl, že ho to vyšlo dost draho.

 

Jakožto duchovní bych Vám poradil, abyste se nepokoušela nikdy nikoho spasit. Spasitel je jen jeden, Ježíš Kristus, a tam nemá cenu konkurovat. Pak je tam ještě slušná řada profesionálů, na které stejně nemáte, jako třeba Buddha a pár dalších. Jak říká jedno zenové přísloví, o svět se nebojte, zanikne i bez vás.

 

A jen kontrolní otázka: Máte ráda nějakého muže? Nebo ženu?

JAN JANDOUREK

Jan Jandourek, Alex Doležalová Hrouzková


Klíčová slova: rxrx, janjandourek, alexdolezalovaDiskuse ke článku