nahoru
Alex & kněz

Valentýna považuji za stupidní svátek, ale moje přítelkyně chce nějaký růžovočervený dárek. Jak se z toho vykroutit?

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek10. února 2012 • 14:00
Sv. Valentyn
Sv. Valentyn
• foto: 
Profimedia.cz

„Zdravím Vás. Mám problém s Valentýnem a se svou čerstvou přítelkyní. Moje přítelkyně o tom debilním americkém svátku mluví pořád dokola a mně přijde, že tím se mnou jenom manipuluje, aby ze mě vytáhla nějaký přiblblý růžovočervený dárek! Když jí nic nedám, bude zpruzená, a když jí teda něco stupidního koupím, budu zpruzený já. Co si o té blbosti myslíte? Můžu se z toho nějak vykroutit? Aleš“

 

Já nějak nevím, co řešíte. Máte „čerstvou“ přítelkyni, která s Vámi chce oslavit svátek lásky, tudíž Vás má pravděpodobně i trošku ráda (jinak by si na ten den udělala romantický program s někým milovanějším, tak to ženy holt mají), a jež Vám asi chce dát i nějaký dáreček, nebo přinejmenším má pro Vás připravený pestrý sex. A Vy místo toho, abyste plesal radostí, že randíte s něčím tak roztomilým, aktivním a láskyplným, jako je Vaše „čerstvá“ přítelkyně, tak se tady u nás zapruzele dožadujete názoru, co si o Valentýnu myslíme my. No nechápu, ale budiž.

 

Ano, svatý Valentýn má ve většině nákupních center podobu růžovo-červeno-fialových přáníček, srdíčkových bonboniér a plyšových medvídků. A Vy také nejste jediný Čech, který si myslí, že k nám svatý Valentýn přišel z komerční Ameriky, aby nám z kapes vytáhl těžce vydělané korunky. Mnoho Čechů si také myslí, že je chytré, důstojné a po všech stránkách správné svatého Valentýna ignorovat.

 

Já Vám k tomu řeknu, že ignorovat tento svátek lásky je naopak velmi hloupé, nenápadité, a především asexuální. Když se na přítelkyni s Valentýnem vykašlete, bude zklamaná, neposkytne Vám sex, navíc se od Vás začne odmilovávat a začne se koukat po někom, kdo jí příští rok na Valentýna udělá větší radost.

 

Každý úspěšný milovník přece ví, že drobné pozornosti je potřeba ženám projevovat neustále a na svatého Valentýna, tedy v den, jenž k tomu přímo vybízí, je potřeba lásku ženě projevit dvojnásob. Přinejmenším, prakticky vzato, je to pro muže záruka, že bude pohodlný sex – jistě víte, že když ženu něčím potěšíte, tak se pak ona v posteli víc snaží. Navíc do Vás bude také zase o kousek více zamilovaná, zejména druhého dne, kdy bude o krásně prožitém Valentýnu s Vámi referovat svým kamarádkám a kolegyním.

 

A probůh, nikdo neříká, že jí máte koupit pohled a medvídka v nejbližším Tesku! (Tím byste ji asi taky trošku zklamal a sex by za moc nestál.) Buďte chytrý a nápaditý, rezervujte místa v hezké restauraci, zorganizujte výlet za město, objednejte Vás na společnou masáž, kupte jí oblíbenou vůni nebo kytici růží s poukázkou na oblečení v jejím oblíbeném butiku. Prostě se trošku zamyslete a věřte mi, že se Vám to vrátí v podobě několika příjemných orgasmů. Prostě to pro ni a pro Váš vztah udělejte a už dále o smyslu tohoto růžového svátku nepřemýšlejte!

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

 

Je to tak, že máme novou generaci. MDŽ a socialistické bonboniéry s prošlou záruční lhůtou ženy nezajímají. Ale v podstatě jde o to, že ženy dárky a pozornost chtějí. Je jedno, jestli je to růžové, nebo jiné. Stejně své drahé tak jako tak nějaký dárek někdy dát musíte (respektive měl byste chtít sám od sebe), tak na datu nezáleží. Taky dětem neupírám čokoládové Santa Clause, i když bych jim dal radši čokoládového Ježíška, jenže někdy nejde o vnější formy, ale o podstatu. (Tak někdy i naopak, ale nebudeme to komplikovat.) Kupte jí portské, pozvěte ji na Valentýna do kina, vezměte ji na večeři, dejte jí knihu, pokud má ráda nějakého autora, dejte jí květinu, třeba i růžovou. Hlavně jí věnujte čas.

 

Ženy jsou žárlivé na čas a cení si času, který je jenom od Vás a jenom pro ni. Když se netrefíte do toho datu, improvizujte a udělejte si svého Valentýna. Nastudujte si na Wikipedii, jak ten svátek vznikl, ona to nejspíš neví, a buďte za intelektuálního borce. Řečeno stručně — je potřeba se vykašlat na vnější formy a udělejte přítelkyni radost. To máte (máme) dělat každý den, ale nějak to flákáme. Teď je šance. Přiznávám, že sám se musím podívat, kdy ten strašný komerční svátek vlastně je, a vymýšlet nějakou radost pro svou polovičku a neodbýt to tím, že její největší radostí jsem já, na to už mi dneska tak lacino neskočí.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek
Diskuse ke článku