nahoru

Moje žena měla sexy postavu, teď ale tloustne a nelíbí se mi. Jak jí to říct, aby se nenaštvala?

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek12. ledna 2012 • 10:49
Alex & kněz
Alex & kněz
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, v létě jsem se po dvouleté známosti oženil se svou přítelkyní, která mne vždy velmi přitahovala i díky své sexy postavě. Teď se mi ale zdá, že se její tělo obaluje tukem, hlavně na stehnech a na zadnici, a mně se to přestává líbit. Když ji vidím, jak se nacpává do úzkých kalhot, mám chuť jí říct, ať zhubne, ale zas vím, že bych ji tím naštval nebo rozbrečel. Nemáte nějakou chytrou radu? Robin“

 

Správně tušíte, že pokud Vaší ženě včas nenaznačíte, že se Vám její rostoucí tuková vrstva nelíbí, budete mít doma brzy odpudivou tukovou kouli, se kterou se Vám nebude chtít souložit. (Pokud tedy nezačnete před sexem pít alkohol, pod jehož vlivem by Vám ty tuky nepřipadaly tak tučné.) Ano, máte plné právo být zneklidněný. Vzal jste si štíhlou osobu, protože jste měl v plánu žít po boku štíhlé osoby. To, že se Vám Vaše žena zakulacuje, je z její strany podraz – nedomluvili jste se přece na tom, že své přitažlivé tělo začne po svatbě proměňovat v tělo pro Vás odpudivé.

 

Je přirozené, že tělo ženy se v průběhu života mění. Zejména po porodu a v menopauze vlivem hormonů dochází ke změnám tělesných proporcí, někdy se ženám mohou mírně rozšířit boky, později jim může mizet úzký pas. Avšak pokud je žena zdravá, a navíc pokud ještě není ani po dětech (jako ta Vaše), není důvod, proč by nemohla zůstat hezky štíhlá, i když se jí třeba lehce pozměňují tělesné proporce.

 

Jak tedy ženě naznačit, aby zhubla? Rozhodně jí neříkejte věty typu: „Zhubni, nebo se rozvedu!“ nebo: „Nemůžu se na tebe dívat, jak jsi tlustá!“ Takovýmito výroky byste ji nejspíš rozčilil, pomyslela by si o Vás, že jste kretén, načež by zesmutněla a slupla u televize dvě tabulky čokolády. Což by se jí opět uložilo do tuků.

 

Jděte na to chytře a s láskou. Až se budete společně válet třeba u televize, pohlaďte Vaši ženu po problémových partiích a rozpovídejte se o tom, že by možná bylo fajn, kdybyste začali společně provozovat nějaký sport (plavání, posilovna, pilates, lezení na stěnu ...), protože byste jednak měli společnou aktivitu, jednak byste se mohli vzájemně povzbuzovat v udržování štíhlé postavy.

 

Zmiňte se třeba o tom, jak je hrozné, jak mnozí manželé po svatbě zlenivějí a nakynou, a že by bylo dobré začít pracovat na tom, aby se Vám dvěma něco tak hnusného nestalo. Až s Vámi pak Vaše žena začne cvičit, nezapomeňte ji za její výkony i za nepatrné zhubnutí hodně chválit, odměňujte ji pozorností a hezkým sexem. Pokud je Vaše žena rozumná, bude se snažit si svou postavu udržovat, protože pochopí, že štíhlou ji máte nejraději.

 

Mějte však na paměti jedno riziko celé záchranné akce – pokud se Vám skutečně podaří Vaši ženu „zhubnout“ a ona nabude sebevědomí, mohou se kolem ní začít točit noví nápadníci, mezi nimiž se třeba objeví jeden, který jí řekne, že by ji měl rád navždy i s tuky. A Vaše žena Vám za milovníkem tuků uteče, protože se s ním bude cítit skutečně milována.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

 

 

V tomto případě jsem vyhledal odbornou pomoc a zeptal se doma své polovičky, co si k tématu myslí. Řekla, že si v zásadě myslí to, co napsala Alex v posledních dvou odstavcích. S důrazem na to, že společné sportovní aktivity jsou dobrý nápad. Jen k tomu dodala, že častý sex je taky sportovní aktivita a též se tím dá hubnout. Takže předávám, jak jsem dostal.

 

Jinak bych chtěl ocitovat moudrost středověkých myslitelů, kteří říkali, že krása je v očích toho, kdo se dívá. Aby to bylo jasnější, pokud se Vám nějaká žena líbí, nebo nelíbí, jde o to, jestli porucha není na Vašem přijímači. Budu-li zcela upřímný, jak jsem dospěl do středního věku, líbí se mi stále více žen. On to docela dobře popisuje Michal Viewegh v nějaké povídce, když praví, že v tomhle věku už se člověku líbí každá druhá. Pokud má stárnutí nějaké (dočasné) výhody, tak v tom, že jako muž budete potkávat stále víc mladých žen.

 

Nepropadejte panice. Zasportujte si spolu, podejte to tak, že VY potřebujete se sebou něco udělat, ale jste jen příliš líný a potřebujete podporu partnerky.

 

Jen bych měl ještě nezdvořilou poznámku. My muži pořád řešíme, jak vypadají ženy, ale neklademe si otázku, jak vypadáme my. On sexy mozek taky nezachrání všechno. Tuhle jsem se na sebe v zrcadle podíval ... No nic.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek
Diskuse ke článku