Ženě na mně nezáleží, sex máme jednou měsíčně. Myslíte si, že má milence? | Reflex.cz
nahoru

Ženě na mně nezáleží, sex máme jednou měsíčně. Myslíte si, že má milence?

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek21. prosince 2011 • 16:01
Má moje žena milence
Má moje žena milence
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, s manželkou žiji celkem čtyři roky, mně je 34, mé ženě 36 a já mám pocit, že jí na mně už vůbec nezáleží. Za poslední rok se mě skoro nedotkla, sex máme maximálně jednou měsíčně, nepovídá si se mnou, většinu času tráví v práci, kde je úspěšná a v současné době vydělává i více peněz než já, což mi ale nevadí, klidně bych byl v budoucnu s dítětem na mateřské. Myslíte si, že má milence?“

 

Alex Doležalová
Abyste jednoho dne mohl skončit na mateřské, budete si nejdříve muset vyhlédnout nějakou jinou ženu, která Vám nějaké to dítě milostivě porodí. Vaše současná žena se totiž do plození příliš nehrne. Jistě i Vy sám alespoň tušíte, že kdyby Vám Vaše žena toužila rodit děti, už by na tom – vzhledem k jejímu věku – nějak pracovala, přinejmenším by s Vámi měla častěji sex nebo by Vás vodila na umělé oplodnění.

 

Ano, možná se Vaše žena pokouší o dítě s nějakým milencem. Pokud tomu tak je, nic s tím neuděláte, přinejlepším (pokud si Vaši ženu nebude její milenec chtít vzít) skončíte jednoho dne doma na mateřské s dítětem dotyčného chlapa. Možná ale Vaši ženu jen velmi baví její práce, rozhodla se pro kariéru místo toho, aby Vám rodila děti, a tudíž je pro ni smysluplnější trávit veškerý čas milovanou prací než povídáním a sexováním s mužem, jenž vydělává méně peněz než ona – což je také možná jeden z důvodů, proč už Vás Vaše žena nechce ani pohladit.

 

Pokud chcete zachránit Váš vztah, přestaňte pátrat po milenci (k čemu Vám bude, když nevěru své ženy skutečně odhalíte?) a začněte dělat všechno pro to, aby si Vás Vaše žena začala zase vážit. Přestaňte tedy smutně koukat a nešťastně vzdychat, seberte se a začněte pořádně makat, abyste byl také úspěšný ve své profesi, abyste začal vydělávat více peněz, aby Vám narostlo sebevědomí.

 

Neručím za to, že Vaše snaha stát se úspěšným Vám manželství zachrání. Ale je to jediná cesta, jak můžete ve své ženě opět vzbudit zájem o Vaši osobu. Pokud na sobě nijak nezapracujete, počítejte s tím, že si budete muset najít milenku, protože již brzy budete s Vaší ženou souložit nanejvýš jednou za půl roku.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

Internet má nový mem: politici civí na věci. A z Kim Čong-ila je DJ

 

Jan Jandourek
Těch možností je tolik, že se pohybujeme jen v oblasti fikce. Empirický fakt je, že dnes se muži i ženy berou v průměru o pět let později než v 90. letech. Tím se životní fáze někdy dost divně promíchávají. Kdysi žena, když jí bylo 36, měla dvě děti a vracela se do práce. Vaše paní děti nemá a rozjíždí kariéru.

 

Úspěch je opojný, možná jí to teď prostě takhle vyhovuje. Mnohé ženy navíc říkají, že sex vlastně ani tolik nepotřebují. Dokážou se lépe uspokojit samy, a navíc vzniká zvláštní kruh: čím méně mají sexu, tím méně ho potřebují, takže ho mají zase ještě méně. Muž na to může jen zírat a nechápe, co se děje. Není nutné hned myslet na milenecký sex, třeba Vaše paní nechce žádný sex. Podle statistik by ho sice zrovna teď, v tomto věku, chtít měla, ale statistika není všechno.

 

Problém sexu, pokud tam nejde o nějaký zdravotní problém, který Vám žena nechce sdělit, by se dal řešit dohodou podle známé rady doktora Plzáka, totiž stanovit si určité dny a dodržovat je, pokud je to možné. Pokud se ani potom „nerozmilujete“, může jít o nějaký problém spíše v hlavě než v těle.

 

S dětmi je to složitější, časem narazíte na biologické limity. A také na psychické. Ideální by bylo se trefit rodičovsky do  věku, kdy ještě člověk není moc starý a nových závazků a omezení svobody se bojí a ještě si neužil atd., a přezrálosti, kdy mu už všechno leze na nervy. Je možné, že Vaše paní netouží v rozletu kariéry všechno zarazit a udělat ze sebe ženu v několikaletém domácím vězení. I když byste chtěl převzít roli otce/matky v domácnosti, stejně to pro ni znamená risk, že bude mít několik měsíců rizikové těhotenství (proč by ne – v tom věku), a potom bude rok kojit a stejně nebude moci od dítěte na delší dobu odejít.

 

My neznáme historii Vašeho vztahu, nevíme, co jste si kdy řekli o svých představách, co všechno se mezitím stalo. Máte o tom spolu mluvit, ale bez výčitek, jinak se nikam nedostanete. V doslovném i přeneseném slova smyslu. Pokud se pokusíte být k ženě ve zvýšené míře nějak příjemný, nic tím neztratíte. Samozřejmě že ke konci roku to není žádná sranda.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek


Klíčová slova: janjandourek, alexdolezalova, poradna


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější