nahoru
Alex & kněz

Manželka má mladého asistenta a já bych to nejraději zakázal

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek 9. listopadu 2011 • 16:21
Asistent
Asistent
• foto: 
Profimedia.cz

„Zdravím Vás. Znervózňuje mne moje manželka a rád bych znal Váš názor. Manželka je manažerka v jedné mediální společnosti. Celou kariéru měla vždycky asistentky, před měsícem si však najala mladého asistenta a vysvětlila mi to tím, že asistent bude praktičtější, protože u muže nehrozí, že by otěhotněl a odešel na mateřskou. Mé manželce je 38 let, tomu asistentovi je dvaadvacet. Nechci být naivní a nejraději bych jí toho kluka zakázal. Co myslíte?“

 

Alex Doležalová
Pokud má Vaše žena opravdu v plánu mladého asistenta svést, věřte, že ho svede, ať už jí ho zatrhnete, nebo ne. A čím víc jí ho budete zakazovat, tím dříve Vám s ním zahne.

 

Vy hlavně ale nevíte, jaké má Vaše žena s asistentem plány. Třeba si ho pořídila především proto, aby jí ostatní ženy záviděly. Nebo jen touží po tom, aby ji a její práci někdo obdivoval. Nebo Vás chce podráždit, aby si ověřila, že ji máte ještě pořád rád. Já nevím, co Vaší ženě chybí a z jakých důvodů si asistenta pořídila, můžu Vám však navrhnout, co byste pro zachování manželství mohl udělat.

 

Především o asistentovi doma zbytečně nemluvte a nemějte na něj zbytečné narážky. Čím více totiž budete asistenta své ženě připomínat, tím více na něj začne i ona myslet jako na sexuální objekt. Rozhodně také po manželčině nevěře nepátrejte. Čím více totiž budete pátrat, tím budete posedlejší představou, že Vás podvádí, a její nevěru pak uvidíte v každé esemesce, kterou někomu pošle, nehledě na to, že svým špehováním ji nakonec stejně dovedete k tomu, že Vás podvede na truc.

 

A pokud možno hned začněte svou ženu pořádně obdivovat. Chvalte ji a lichoťte, prostě se chovejte tak, aby jí s Vámi bylo hezky. To je totiž zřejmě jediný fungující způsob, jak si ji udržet. Pro ženy je zpravidla mnohem těžší podvádět skvělého milujícího manžela než manžela, jenž jí akorát prudí a neustále jí něco vyčítá.

 

Asistenta prostě hoďte za hlavu, Vaší ženě přejte, ať si jeho pozornosti užije dosyta, a Vy se začněte věnovat něčemu smysluplnějšímu, než je podezřívání manželky. Jak říká jedno polynéské přísloví: „Chceš-li být šťasten jeden den, zabývej se milenkou. Chceš-li být šťasten jeden rok, zabývej se manželkou. Chceš-li být šťasten celý život, zabývej se zahradou.“

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

Jan Jandourek
Nejraději byste manželce „toho kluka zakázal“. Upřímně řečeno, jeden ze způsobů, jak se před vlastní ženou zesměšnit, je „zakázat jí kluka“. Bude to asi stejně účinné, jako kdybyste jí chtěl zakázat čokoládu nebo seriál Doktor House. Nemáte šanci a nemůžete to vyhrát. Pokud by byl mladík milencem Vaší ženy, nenechá si ho zakázat a Vy to nikdy nebudete moci účinně kontrolovat. Pokud jím není, není třeba nic zakazovat.

 

Navíc realita může být někde mezi. Vaší paní může být přítomnost onoho pána příjemná. Je možné, že třeba i došlo k něčemu intimnějšímu na té široké škále, na jaké se lidé ohledně vztahů pohybují. To může být cokoli od doteku ramene koncem prstu až po sex. Ale s tím nic nenaděláte. Nechte to plavat, vykašlete se na to, pokud můžete. Věnujte své ženě zvýšenou přízeň, samozřejmě trochu s rozumem, ať nepůsobíte jako šílenec. Kdybyste to přehnal, mohla by si zase ona myslet, že máte milenku a nějak tlumíte své pocity viny.

 

Celkem řečeno, pokud jste normální muž, který měl dosud se svou ženou dobrý vztah, žádný mladík to nad Vámi nevyhraje, přinejmenším ne z dlouhodobého hlediska. Jistě by bylo možné zahrnout paní nějakými ironickými radami, třeba proč si nenajde jako asistentku paní přes padesát. Na to by nemohla nic říci, protože právě takové patří mnohdy k nejlepším, nejspolehlivějším, mají větší autoritu k jednání s vnějším světem a na mateřskou už nepůjdou. Ale to je racionální argument. Vaše paní už je velká holka, stejně si udělá, co chce. Neřešte to.

 

Člověk nezvládne řešit ani věci řešitelné, tak si nepřidělávejte zbytečnou práci. Udělat pro Vaši paní jednu věc, kterou po Vás třeba dávno chce, a Vy na to nemáte čas, je víc než najmout soukromého detektiva nebo kontrolovat esemesky. Pokud někdo neuděláte nějakou hloupost, budete za pár měsíců nejspíš v pohodě. Kontrolní otázka zní, jestli byste nechtěl sám dvaadvacetiletou milenku. Ve skutečnosti by ji téměř každý muž chtěl, takže i své ženy posuzujeme podle sebe. Co si myslíme o nich, si často myslíme sami o sobě.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek


Klíčová slova: rx, , , , , ,Diskuse ke článku