nahoru
Alex & kněz

Mám z manžela pocit, že žiju vedle malého kluka, a ztrácí pro mě na přitažlivosti

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek 3. listopadu 2011 • 10:14
Manžel jako dítě
Manžel jako dítě
• foto: 
Profimedia.cz

„Dobrý den, stala se mi zvláštní věc, můj manžel propadl geocachingu a už téměř rok tráví čas tím, že hledá poklady. Nikdy jsem mu neodepírala jeho záliby, ale od té doby, co dělá tohle, mám pocit, že žiju po boku malého kluka, a ztrácí tím pro mě na přitažlivosti. Myslíte, že to přejde? Už mi s ním ani nejde spát. Manželovi je 34 let, já mám 29, děti nemáme. Děkuji, Klára J.

 

Alex Doležalová Alex DoležalováFoto Reflex.cz
„Manžel je vlastně vždycky jen jakási náhražka milovaného muže, nikoliv muž sám,“ odhalil velmi cynicky již před časem Sigmund Freud. A Vy bohužel už nyní, ve svých necelých třiceti letech, na vlastní kůži poznáváte, co tím měl Freud asi na mysli.

 

Víte, manžel je muž, se kterým žena zpravidla udržuje velmi intenzívní kontakt – vidí ho proto chodit na záchod, vidí ho, když je nemocný, vidí ho, když se pobryndá jídlem, vidí ho, když si jde hrát (a je jedno, jestli geocaching, fotbal, nebo kuželky). Je pak logické, že takovéhoto reálného muže s jeho reálnými životními potřebami žena časem přestane vnímat jako „pana dokonalého“ (tak jak ho viděla, když byla čerstvě zamilovaná) a začne ho vnímat buď jako úplně normálního chlapa, nebo – v horším případě – jako ňoumu či troubu.

 

Vy se svým mužem už nechcete ani souložit. To není příliš dobré, protože, jakmile Vám Váš muž začne být fyzicky odporný, bývá už velmi složité k němu znovu vzbudit sexuální touhu. Nepřeháníte proto ve svém dotazu trošinku? Opravdu se Vám Váš muž už tak moc protiví? Ať už si odpovíte jakkoli, zde jsou Vaše možnosti do budoucna:

 

1. Uvědomíte si, že máte manžela ráda i s jeho geocachingem a že Vám není vlastně úplně odporný, zůstanete s ním a založíte rodinu. Když pak občas dostanete chuť na nějakého vysněného nereálného muže, zaskočíte si k milenci.

 

2. Uvědomíte si, že Vám Váš muž je odporný už opravdu hodně, přesto se ale nerozvedete, necháte si svým mužem udělat dítě a pak s ním přestanete souložit nadobro. I v tomto případě můžete zůstat relativně funkční rodinou, avšak počítejte s tím, že si Váš muž bude sex hledat někde venku, načež se s Vámi po pár letech možná rozvede on.

 

3. Se svým mužem se pro jeho odpor rozvedete. Když pak budete mít štěstí, najdete si velmi brzy nového manžela, se kterým založíte rodinu a budete žít šťastně až do smrti. Když budete mít štěstí o trošku méně, tak se Vám po pár letech opět stane to, že Vám i tento druhý manžel začne připadat jako malý kluk nebo trdlo. Když pak štěstí mít nebudete vůbec, druhého manžela se Vám najít nepodaří a vzhledem k Vašemu věku si budete muset nechat udělat nemanželské dítě.

 

 

4. Rozvedete se a rozhodnete se, že už se vdávat nebudete a že ani děti vlastně nechcete, a budete si žít bohémský život, plný krátkodobých známostí. Zde však myslete na to, že žena je jako milenka použitelná jen do určitého věku.

 

Věřte ovšem, že všichni muži, jež ve svém dalším životě potkáte, si vždycky budou chtít ve svém volném čase s něčím nebo na něco hrát, patří to k jejich podstatě.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

Jan Jandourek Jan JandourekFoto Reflex.cz
To, že se Váš muž dal na hledání pokladů, je nejspíš únik. Nejdřív je ale potřeba říci, že únik není ještě samo o sobě negativní slovo. Prostě se Vašemu muži v životě něco nelíbí a hledá cestu ven z pasti. Jsou banálnější způsoby, jak to zkusit. Lze zkusit hazard, pití, milenky, jógu atd. Úmyslně jmenuji nesouměřitelné věci, protože lidská vynalézavost je bezmezná.

 

Hledání pokladů není samo o sobě nic špatného. Na světě jsou lidé, co to dělají a nějakým způsobem se tím obohacují, hmotně i duševně. Z praktického hlediska to ale není příliš rozumná činnost, protože vynaloženým nákladům většinou neodpovídá výsledek.

 

 

Nejjednodušší způsob, jak činnost Vašeho partnera neutralizovat, by bylo, kdybyste se dala na hledání pokladů taky. Je možné, že by s tím časem přestal, protože nic tak neotráví bližního, jako když mu sebereme „to jeho“. To neznamená, že máte propadnout nějakému šílenství. Tak to s ním částečně sdílejte, ono to pak pro něj ztratí určitou výlučnost. Tím však nevyřešíte jeho základní problém, totiž že se mu nelíbí svět, ve kterém žije. V čem to je, na to musíte přijít sami.

 

Pokud ho vyléčíte z pokladů, může se dát na UFO nebo náboženství a to ještě něco uvidíte. Důležité není, co dělá, ale s čím je ve skutečnosti nespokojen. Ovšem do dětí ho v této fázi života nenuťte, to je k ničemu. Taky byste s nimi mohla zůstat sama.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek


Klíčová slova: rxDiskuse ke článku