nahoru

Moje přítelkyně se stýká se svým bývalým. Mám jí zbít?

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek 5. října 2011 • 17:31
Manželské násilí
Manželské násilí
• foto: 
Profimedia.cz

"Zdravím, zlobí mě moje přítelkyně, která pořád chodí někam ven se svým bývalým. Říká, že jsou kamarádi, a že nemůže jen tak ze dne na den s ním skončit, když toho spolu tolik prožili. Jako já bych to chápal, ale to se s ním přece nemusí vidět každý týden! Co si o tom myslíte, mám ji zbít?"

 

Alex Doležalová Alex DoležalováFoto Reflex.cz
„Ženě můžeš vždycky natlouct, ona už bude vědět proč.“ říká jedno arabské přísloví. A tudíž i ta Vaše by si to bezpochyby zasloužila. Než se však na svou přítelkyni vrhnete, zvažte, zda Vám to za tu námahu vlastně stojí.

Vaše přítelkyně, místo, aby byla s Vámi, tak tráví čas se svým bývalým. Evidentně ji tedy na vztahu s bývalým dost záleží a dává mu přednost před budováním nového vztahu s Vámi. Vaše přítelkyně se tedy podle všeho snaží získat svého bývalého zpět, pravděpodobně s ním i nadále souloží (jinak by se s ní nestýkal tak často on).

Z Vašeho dotazu však nepoznám, jak hluboce jste do své přítelkyně zamilován Vy. Nevím, zda svou přítelkyni chcete zbít z pouhé uražené ješitnosti nebo proto, že jste do ní vášnivě zamilován a láska k ní Vám tupí smysly a zbavuje Vás rozumu.
Pokud jste rozzuřený jen proto, že Vám nasadila parohy, tak svou přítelkyni radši nebijte. Ničemu tím nepomůžete, stejně ji pak dříve nebo později opustíte a kromě pošramoceného ega si z toho vztahu odnesete i trestní oznámení pro ublížení na zdraví.

Pokud však svou milou beznadějně milujete a jste si jistý, že už nikdy v životě lepší ženu stejně nenajdete, existuje jen jediný způsob, jak o ni s jejím bývalým můžete bojovat – pokuste se ji nezbít a naopak ji dejte čas. Nechte ji i nadále randit s jejím bývalým (který ji podle všeho stejně moc nechce), nechte ji, ať si sama přijde na to, že jemu na ní nezáleží, nechte ji, ať si sama uvědomí, že jen ve Vás bude mít pevnou a trvalou oporu, že Vy jste ten, se kterým chce žít.

Ano, je možné, že když zálety a nerozhodnost Vaší milované budou trvat příliš dlouho, že Vám rupnou nervy a Vy ji jednoho dne stejně zbijete. Pak ale počítejte s tím, že Vaše společná budoucnost nabyde jedné z těchto tří podob: 1. přítelkyně na Vás podá trestní oznámení a opustí Vás, 2. přítelkyně si uvědomí, jak moc ji milujete, když ji samou láskou bijete, a začne Vám být věrná, 3. přítelkyně si uvědomí, jak moc ji milujete, když ji samou láskou bijete, a začne Vás podvádět o něco opatrněji a mazaněji. Přitom vězte, že budoucnost číslo 3 potkává milující muže nejčastěji.

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

Láska na druhý pokus: Jak ho získat zpět? >>>

Jan Jandourek Jan JandourekFoto Reflex.cz
Ne, nemáte ji bít. Nemáte bít pokud možno nikoho. Že se vám schůzky vaší přítelkyně s bývalým milým nezdají, je ovšem pochopitelné. Musí vám vrtat hlavou, proč ho chce vlastně vidět. Kdyby se rozešli ve zlém, nemá důvod s ním někam chodit. Pokud v dobrém, je otázka, proč se rozcházeli. Rozchod není nikdy úplně v dobrém. Většinou lidé reagují tak, že se s tím druhým raději nestýkají vůbec a vztah se dá do "normálu" až časem.

Mně ale připadá zvláštní váš vztah k ní. Použil jste výrazy "zlobí mě" a "zbít". Mluvíte o ní jako o malém dítěti, které chodí, kam nemá a je tedy třeba mu nabacat. Jenomže ona není malé dítě a tím byste ji nejspíš ztratil. Z vašeho dotazu nepoznáme okolnosti. Je velký rozdíl mezi tím, kdyby se třeba denně potkávali v jedné škole nebo zaměstnání a pak šli jednou týdně na kafe, nebo tím, kdyby za sebou jezdili z města do města. Bude to nejspíš něco mezi a musíte si to posoudit sám. Také nevíme, kdy se ti dva rozešli a jak a proč. Bez takových informací je každá rada drahá. V každém případě, pokud o přítelkyni stojíte nic nepokazíte tím, když na ni budete milý. Nemusí to být zrovna "love bombing", jak se provozuje v sektách, to by vypadalo divně, ale čiňte jí, co ji potěší a to ve zvýšené míře. Tady všechno řeší čas a to přijatelný - v rozmezí týdny až pár měsíců. Delší už to nebude.

Předpokládám, že pokud jste normální, myslel jste to s tím bitím jen obrazně, že je tím míněn spíš obvyklý proud výčitek, stížností, protivnosti, popřípadě řvaní a trucování. Ale i tak, když to přeženete, ona vám uteče. Zkuste jí být oddán a neřešte podrobnosti. Tím nemáte co ztratit. Asi na vás něco vidí, když je s vámi, tak ji nezklamte. A jenom na závěr, nepátrejte po podrobnostech, jak ti dva to spolu mají. Vynechte některé otázky: "Líbáte se? O čem spolu mluvíte mluvíte? Jak dlouho jste tam seděli?" A nesnažte se jejího bývalého partnera nějak ponížit. To byste ponížil i svou přítelkyni, která s ním přece žila a něco dobrého na něm nejspíš vidí.

O partnery se občas bojuje. Tohle ale nemusí být ten případ, nemobilizujte příliš brzo.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře