nahoru
Alex & kněz

Pocházím z moravské katolické rodiny a lidé v Praze mi připadají nemorální. Jak si zde mám najít partnera?

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek 28. září 2011 • 10:54
Morava
Morava
• foto: 
Profimedia.cz

"Dobrý den, zajímalo by mě, co mi poradíte. Pocházím z jižní Moravy, z katolické rodiny, ale už šest let jsem v Praze, kde se žije o poznání jinak. Narážím proto na problém, protože mi lidé v Praze připadají velmi nemorální, blízkost pro ně nic neznamená, a já si myslím, že vzhledem k tomu, jak se dívám na lidské bytí, si zde nemohu najít partnera. Je mi 25 let a myslím, že je pravá chvíle, abych založila rodinu. Jak však najít toho pravého mezi všemi těmi pražskými proutníky? Děkuji, Vlaďka."

 

Alex Doležalová Alex DoležalováFoto Reflex.cz
Dávat Praze za vinu Vaši neschopnost najít si partnera je poněkud pokrytecké. Šmahem lidi obviňovat z nemorálnosti je poněkud slaboduché. Vyčítat mužům nezájem o blízkost, aniž byste si některého z nich pustila k tělu, je čirý alibismus. Vyléváte si zlost (pramenící pravděpodobně z nedostatku sexu) na druhých, což je Vám, jak vidíte, dost k ničemu.

 

Nemůžu také neupozornit na evidentní rozpor ve Vašem smýšlení a konání – když je Vám Praha se všemi svými „proutníky“ tak protivná, proč se v ní tak dlouho zdržujete? Proč už dávno nejste v nějaké jiné části republiky, kde jsou muži dostatečně morální a citliví, abyste si mezi nimi mohla najít svého prince na bílém koni?

 

Zdůrazňujete svůj katolický původ. Předpokládám tedy, že jste na svou víru stále silně vázána, a že jste tudíž ještě pořád panna. (Ne, že bych nebyla informována o tom, že mnohé věřící dívky provozují sex i před svatbou, ale nechci Vás obviňovat z nemorálnosti.) Takže co s Vámi?

 

Obávám se, že jako první byste se měla zaměřit na ztrátu panenství. Věřte, že v pokročilém věku přestává být ženina nevinnost pro muže jakkoli přitažlivá, a po překonávání stárnoucí panenské blány zatouží jen muž, kterého k takovému výkonu pudí jisté perverzní pohnutky.

 

Možná budete mít štěstí a muž, který Vás „odpaní“ si Vás rovnou vezme. Nicméně počítejte s tím, že se tak spíš nestane. A budete tudíž muset učinit další rázný krok – a jako ostatní ženy ve Vašem věku byste měla začít pravidelně „randit“. Přičemž počítejte s tím, že můžete mít smůlu a narazíte na množství nevhodných mužů. Avšak jen vycházkami do společnosti zvýšíte pravděpodobnost, že se vedle Vás dříve nebo později objeví někdo zajímavý. Když randit nebudete, naděje, že svého prince někdy najdete, je takřka nulová.

 

A konečně, když už budete v randění zběhlá, doporučuji Vám si čas od času s některým z nápadníků dopřát občasný sex. Penis v pochvě Vám vlije krev do žil, ruměnce do tváří a endorfiny do mozku, Vy budete mít rázem lepší náladu, začnete se na svět dívat pozitivněji a zvýšíte tak pravděpodobnost, že si Vás nějaký pořádný chlap všimne.

 

Suma sumárum, pokud nechcete, aby Vám život utekl pod rukama, seberte odvahu, otevřete svou zapruzelou mysl světu a svůj nepřístupný rozkrok penisu. Neboť jak napsal básník René Crevel: „Neodvážit se je osudné.“

ALEX DOLEŽALOVÁ

 

 

Jan Jandourek Jan JandourekFoto Reflex.cz
Lidé v Praze vám připadají velmi nemorální a máte pocit, že si tu nemůžete najít partnera, který by odpovídal vašim hodnotovým kritériím. Rada je v tomto případě velmi snadná, musíte si ho tedy najít jinde. V Praze žije asi půl milionu mužů, je velmi pravděpodobné, že počet lidí v metropoli přes den naroste ještě přinejmenším o nějakou tu stovku tisíc. Pokud je problém najít mezi několika sty tisíci mužů v Praze toho pravého, nepřijde mi vaše situace v této lokalitě příliš řešitelná a bude třeba se vrátit na jižní Moravu, kde byste měla větší výběr. V tom vám celkem nic nebrání.

 

Otázkou také je, koho hledáte. Pokud by to měl být katolík tradičního ražení, najdete ho i ve velkém městě. S největší pravděpodobností byste na něj narazila v některém z kostelů a v místech, kde se dějí aktivity, které jsou vám blízké. Jednotlivé komunity se od sebe pochopitelně liší, jiné lidi najdete u Salvátora, jiné u Panny Marie Sněžné nebo svatého Jiljí. To jen tak pro orientaci.

 

Pokud máte své morální standardy a nadstandardy, je třeba je respektovat. Prostě se budete rozhodovat podle nich. Jen mi přijde zvláštní, že pražské muže označujete za proutníky. Na jižní Moravě je nemáte? To bych se divil.

 

Jinou otázkou ještě je, proč vidíte muže především jako proutníky. Jsou to přece ti samí muži, na jaké narážejí ostatní ženy a nemají s tím žádný velký problém. Pokud je problém v tom, že vás odrazuje mužský zájem o sex, nebudete to mít jednoduché. Většina mužů se zajímá o sex. Není jisté, jestli volba muže, co ho sex moc nezajímá, je volba šťastná. Možná takového muže nezajímá nic. Ženy to někdy nevnímají, ale ono je to u mužů dost propojené. Buď mají tah na několik branek, nebo na žádnou.

 

Kdybych byl zlomyslný, doporučil bych vám nějaký ženský klášter. Jsou ženské kláštery, kde i dnes najdete vzdělané dámy, mezi kterými se normální člověk může cítit normálně, což není v dnešním dvětě málo.jenomže staré pravidlo říká, že kdo není schopen vztahu, není schopen celibátu. takže bych to radši na vašem místě nedělal. (Ale já nejsem na vašem místě, abych se tu zase opakoval.)

 

Podle toho, co jsem zatím viděl, bych vám doporučil, abyste si vybrala muže, který se vám líbí, moc nepije (nevím, jaká je míra pro jižní Moraváky a Moravanky), je duševně a fyzicky relativně zdravý, dává najevo, že po vás touží a že by mohl mít rád vaše děti. A že by si vás vzal po "nepřenošené" známosti, do roka, do dvou. Pak už to začíná trochu drhnout. Pokud by vám dával najevo, že s vámi chce spát, zařiďte se podle svého svědomí, ale dlouho ho netrapte. Musíte jen počítat s tím, že pokud budete chtít i v manželství dodržovat všechno, co po vás chce církev, bude to pro vás další práce (a frustrace) na plný úvazek.

JAN JANDOUREK

Alex Doležalová Hrouzková, Jan Jandourek


Diskuse ke článku