nahoru

Ministerstvo financí zvýšilo příjmy o 21 miliard, na platy to nestačí, prohlásil Pilný

ČTK10. září 2017 • 13:15
Pilný  v Lánech diskutoval s prezidentem o rozpočtu i trhu práce
Pilný v Lánech diskutoval s prezidentem o rozpočtu i trhu práce
• foto: 
ČTK

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) zvýšil v novém návrhu rozpočtu příjmy o 21 miliard korun proti červnovému návrhu. Ministerstvo totiž zvýšilo odhad růstu ekonomiky v příštím roce z 2,9 procenta na 3,1 procenta.

Stále ale kvůli platům chybí zhruba osm miliard korun, uvedl dnes Pilný v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Scházející peníze by měla ministerstva najít v nespotřebovaných výdajích, podle Pilného ale resorty uvedly, že nemohou poskytnout nic.

Na konci srpna již MF zvýšilo příjmy o 10,2 miliardy korun a nyní se podle Pilného příjmy zvýšily o dalších 11 miliard. MF zvýšilo odhad nejen vývoje ekonomiky, ale i výběru daní. Předchozí verze také počítala na základě červencové makroekonomické predikce ministerstva s růstem ekonomiky příští rok o 2,9 procenta.

Podle ministra financí mohou ministerstva z nespotřebovaných výdajů poskytnout 40 miliard korun. "Na platy potřebujete zhruba osm miliard korun z těch 40 miliard nespotřebovaných výdajů ministerstev," uvedl. Uvedl, že by se peníze měly dát i vysokým školám a především na investice. Současně ale odmítl, že by vysoké školy mohly dostat požadovaných 4,5 miliardy korun.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,440
21,300
28,420
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře