nahoru

„Lidový" kandidát Horáček? Podle sousedů ne tak úplně

Markéta Žižková12. prosince 2016 • 13:10
„Lidový" kandidát Horáček? Podle sousedů ne tak úplně
foto: ČTK

Mluví hlavně o lidech. Objíždí republiku a pochvaluje si, jak ho kontakt s místními nabíjí. Fotí se se zaměstnanci Tilaku, chválí přímočaré Ostraváky za to, že se nedají „okecat". Řeč je o prezidentském kandidátovi Michalu Horáčkovi. Oficiálně svou účast v boji o Hrad oznámil v listopadu, s kampaní už ale začal o několik měsíců dříve. A do jedné z hlavních rolí obsadil i Roudnici nad Labem – třináctitisícové město nedaleko Prahy, kde Horáček posledních zhruba dvacet let žije. Jak blízko má k místním?

Podle své oficiální image hodně. „V Roudnici nad Labem mám blíž k lidem a k jejich skutečným životům, které zabarvují i ten můj,“ vyznává se textař a bývalý majitel Fortuny na svých webových stránkách.

A jako patriot se prezentuje třeba i v několik měsíců starém videorozhovoru pro talkshow Kilák, kde s dvěma novinářkami běží kilometr - přes roudnické náměstí, podél Labe. „Je krásné být z malého města a žít tam s lidmi, kteří v něm žijou také,“ svěřuje se u toho. A budí tím představu, že ho – s trochou nadsázky řečeno – potkáte v páteční večer v místní hospodě.

Jenže z pohledu místních Horáček tak „lidově“ nepůsobí. „Nechce se příliš angažovat, protože chce mít klid a soukromí. V Roudnici se moc neobjevuje, spíše by se dalo říct, že tu pouze přespává,“ popisuje Roudničanka Eva zkušenosti s Horáčkovým angažmá v severočeském městě.

Podobně mluví i další místní. Zahlédnou ho spíš, jak jede kolem autem, než že by se s ním potkávali na ulici. O žádném velkém kontaktu nemluví. Vztahy jsou korektní, ale distingované. A hodně Roudničanů se o Horáčkovi bavit nechce vůbec. Ani kdyby si měli vzpomenout na něco pozitivního.

CELÝ TEXT SI PŘEČTĚTE NA WEBU INFO.CZ

Markéta Žižková
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,240
29,410
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější