nahoru

Poprvé se profesionálním nindžou v Japonsku stal cizinec. S kým má bojovat?

ČTK, AFP4. dubna 2016 • 06:50
Nindžové mají akorát pózovat turistům.
Nindžové mají akorát pózovat turistům.
• foto: 
Prefektura Aiči

První Američan v dějinách Japonska se stal placeným bojovníkem nindža. Postarala se o to japonská prefektura Aiči, která před časem zveřejnila výzvu, že hledá skupinku nindžů, kteří by bavili turisty během období před tokijskou olympiádou v roce 2020.

Šest úspěšných kandidátů mělo být schopných provádět akrobacii a ovládat smrtící zbraně, jako jsou například vrhací hvězdice šuriken. Vystoupení pro turisty budou předvádět na zámku Nagoja, asi 180 kilometrů od Ósaky, a součástí jejich pracovní náplně bude také pózování pro fotografy.

Oficiální činitelé k inzerátu, v němž hledali nindži, připojili doušku, že uchazeč nemusí být Japonec. Ovšem reakce zájemců je velmi zaskočila - z 235 uchazečů toužících obléct si tradiční černý oblek bylo ohromujících 85 procent cizinců. A dovednosti 29letého Chrise O'Neilla, Američana žijícího v Japonsku, oficiální činitele ohromily natolik, že se rozhodli vytvořit místo navíc jen pro něj.

Chris O'Neill.
O'Neill se tak stane "prvním japonským nindžou placeným místní správou na plný úvazek", řekl AFP Satoši Adači z turistického odboru prefektury Aiči, podle nějž O'Neil ohromil mimo jiné dokonalostí akrobatických skoků a přemetů. "Byl opravdu úžasný," dodal. "Má skvělé akrobatické schopnosti, a navíc dokáže mluvit před publikem. A dychtí propagovat turistiku."

Nindžové byli špehy a vrahy ve feudálním období Japonska, kdy si získali proslulost svými bojovými schopnostmi i uměním bleskového úderu. Tým v Nagoji krom O'Neila tvoří pět japonských mužů a jedna žena. Měsíčně budou dostávat mzdu dosahující v přepočtu téměř 38.000 korun.

ČTK, AFP


Klíčová slova: japonskoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
21,970
29,360
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější