nahoru

Láska z podpaží. Pročichejte se k novému rande

pet31. března 2016 • 19:18
Láska z podpaží. Pročichejte se k novému rande
foto: Pixabay

Pro ty, kteří už jsou zklamáni ze všech Tinderů, eDarlingů a jiných seznamek založených na tom, jak kdo vypadá, vznikla v New Yorku alternativa. Smell Dating vám místo fotky pošle kousky tři dny nošených triček.

Láska na první čmuch není v žádném případě nový nápad. O feromonech, které údajně řídí náš výběr partnera mimo naše vědomí, se ví již dlouho. Umělkyně Tega Brainová a Sam Lavigne, vědec a editor z New York University, společně vytvořili společnost Smell Dating, která se ale spoléhá jen na čich.

 

Za jednorázový vstupní poplatek 25 dolarů vám Smell Dating pošle tričko, vy ho tři dny nosíte (nesmíte použít deodorant) a pošlete ho zpátky. Pracovníci ho, oděni do výzkumnických bílých oděvů s kapucí a v jednorázových rukavicích, rozstříhají na kousky a rozešlou klientům vždy deset vzorků. Když se shodnete s protějškem, že si vzájemně voníte, společnost vám pošle kontaktní údaje. Chyták je v tom, že se rozhodujete jen na základě čichu. „Nedozvíte se věk, pohlaví ani sexuální orientaci druhé osoby,“ říká k tomu Sam Lavigne, který společně s Tegou Brainovou považují Smell Dating za umělecký projekt.

Jedním z prvních klientů je pětadvacetiletý Jesse Donaldson, který nedočkavě otvírá první balíček se vzorky triček. „U běžných seznamek máte pocit, že jste na nákupu, chybí mi u nich skutečné pouto mezi lidmi.“ První vzorek prý voní jako čerstvě vyprané prádlo, druhý je jadrný, ale zato u třetího: „Hmm,“ pokýval hlavou a přičichl znovu: „Tohle je můj protějšek,“ píše Reuters. Tak snad to Jessemu vyjde a protějšku bude vonět zrovna tak.

pet


Klíčová slova: seznamky, tinder, new york


+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější