Zprávy

Vrcholový střet zájmů. Ukrajinský Babiš, prezident Porošenko, dluží Putinovi na daních

22. března 201606:19
Vrcholový střet zájmů. Ukrajinský Babiš, prezident Porošenko, dluží Putinovi na daních
foto: Polský senát

V nepěkném mnohačetném střetu zájmů se ocitla čokoládovna Rošen v ruském městě Lipeck. Patří totiž ukrajinskému oligarchovi-prezidentovi Petrovi Porošenkovi. Ten slíbil, že kvůli vstupu do politiky své ekonomické aktivity utlumí. Ale to není vše. Že se jeho podnik nachází v Rusku, nemá zrovna snadný život. Prodat ale půjde obtížně: Porošenko totiž Putinovi jaksi neplatil daně a má vůči berňáku mnohamilionové dluhy; ruští investoři o něj proto nejeví zájem, uvedla dnes server ruské státní televize RT.

"Kupce pro svůj závod v Lipecku Porošenko hledá velmi aktivně a za pomoci profesionálních zprostředkovatelů. Je třeba mít na paměti, že daňové úřady závod opakovaně uzavřely a že je to nyní v Rusku pro mnohé zájemce komplikovaný majetek," cituje RT šéfa Porošenkovy kanceláře Borise Ložkina.

Z Lenina Lennon. Ukrajina horečně přejmenovává ulice, boří sochy. Mizí Rusové, přibyl Masaryk
Porošenko při zvolení do prezidentské funkce sliboval, že prodá veškeré podnikatelské aktivity s výjimkou své ukrajinské televize, zatím tak ale neučinil. Podle Ložkina je Porošenkovo rozhodnutí prodat závod v Lipecku konečné a jeho realizace je pouze otázkou času. Daňové dluhy závodu v Lipecku podle RT dosahují 779 milionů rublů (téměř 276 milionů Kč).
Zeman posvětil čapí lumpárnu
18. března 201607:08

Zeman posvětil čapí lumpárnu

Čokoládovna Rošen, jejíž název je odvozen od prezidentova příjmení Porošenko, vyrábí 450.000 tun čokolády ročně. Patří mezi největší čokoládovny na světě. Šéf Rošenu Vjačeslav Moskalevskij loni v květnu řekl agentuře Bloomberg, že Porošenko odhadl hodnotu podniku na tři miliardy dolarů (72 miliard Kč).
Ukrajina se zbavila největší sochy Lenina
20. března 201610:00

Ukrajina se zbavila největší sochy Lenina

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile