Zprávy
Fotogalerie

Kravičky, kočičky, prasátka – Le Penová „jede“ velmi netradiční prezidentskou kampaň

19. března 201617:00
Kravičky, kočičky, prasátka – Le Penová „jede“ velmi netradiční prezidentskou kampaň
foto: Carnetsdesperances.fr

Buřička francouzské politiky, šéfka Národní fronty Marine Le Penová, najednou pózuje s kočičkami, s kravičkami, s prasátky a prochází se na pláži. Tímto netradičním způsobem a s velmi klidnými hesly odstartovala prezidentskou kampaň. Volby o nejvyšší post Francie se uskuteční v dubnu a květnu příštího roku.

Le Penová se podle svých poradců především rozhodla držet hodně daleko od tradičních médií – „hraje“ si především na svém novém blogu, na Facebooku, na Twitteru a Instagramu. I její strana má nový slogan – „Za klidnější Francii“.

Odborníci hodnotí tento posun jako prozíravý, protože dlouhá a úspěšná politická kampaň bez velké interakce na sociálních sítích a internetu je dnes prakticky nemožná. Podrobně to rozebírá například web politico.com.

„Jsem svobodná žena, matka, francouzská občanka a rozhodla jsem se bojovat za svoji zemi,“ tvrdí o sobě Le Penová na svém blogu. A její nové fotografie jsou o něčem úplně jiném, než v minulých letech. Politika je potlačena do pozadí, předsedkyně Národní fronty se představuje více jako člověk z lidu.

Zveličování migrace. Cenu Lhářka roku bere Marine Le Penová

Na Facebooku tato taktika zatím zabírá. Z možných prezidentských kandidátů měla v pátek odpoledne na něm Le Penová 961 tisíc „přátel“, Nicolas Sarkozy 958 000, Alain Juppé pak pouze 128 000 a Bruno Le Maire 94 tisíc.

Podle průzkumů se Marine Le Penová příští rok dostane do druhého kola prezidentských voleb, ale tam se očekává, že se proti ní spojí všichni ostatní příznivci dalších kandidátů. Jenže politická situace v Evropě je napjatá a křehká, takže situace se bude určitě ještě vyvíjet.

Francouzi nepustili "lepenovky" k moci, povstaleckou náladu to nezastaví

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile