Zprávy
Fotogalerie

Asadův Instagram: Jaká válka? V Sýrii je hezky

Mav
19. března 201608:00
Asadův Instagram: Jaká válka? V Sýrii je hezky
foto: Instagram syrského prezidenta

Sýrií přes pět let zmítá válečný chaos a režim prezidenta Bašára Asada má pod kontrolou jen část země, ale aspoň něco funguje: účet na sociální síti Instagram. Je plný obyčejných fotek prezidenta a hlavně první dámy, kterak se setkává s dětmi, studenty či sportovci nebo třeba sází zeleň.

Je pravda, že tu a tam se v souboru fotografií pro 52 tisíc fanoušků (naopak je statistika zajímavá, prezident nesleduje vůbce nikoho...) najde nějaká v souvislosti s válkou či třeba sirotky, ale britská televize Channel 4 upozorňuje na jiný fenomén: když se na frontě děje něco obzvláště otřesného, zpravidla se na Instagramu záhy objeví nějaké pěkné pokoukání.

Čekání na konec války začalo být čekáním na Godota. Příběh syrské rodiny, která našla azyl v Česku

Možná by se to dalo využít opačně: jakmile se první dáma Asma na fotkách až podezřele usmívá, hledejme, kde v Sýrii zase něco bouchlo.

Asad: Chci, aby si mě lidé pamatovali jako zachránce Sýrie
Poloprázdná Rakka. Syřanky natáčely skrytou kamerou v hlavním městě "Islámského státu"

Syrian regime’s Instagram fairy tale

The Syrian regime’s account may well be one of the most fake things anywhere on Instagram.For years it's posted sanitised images of the President and his wife as their forces have visited death and destruction on their own people throughout the country's civil war.

Posted by Channel 4 News on Tuesday, 15 March 2016
Mav

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile