Zprávy

Němci se radovali z požáru budovy pro migranty, politici to odsuzují

ČTK
21. února 201615:56
Němci se radovali z požáru budovy pro migranty, politici to odsuzují
Hořící dům pro migranty
• foto: 
čtk

K neskrývané radosti přihlížejících lidí hořel v noci na dnešek bývalý hotel v saském městě Budyšín, z něhož měla být ubytovna pro migranty. Informovala o tom agentura DPA, podle níž šlo zřejmě o úmyslně založený požár spadající do řady podobných činů nepřátelsky namířených proti uprchlíkům.

Kolem ještě neobydlené budovy zachvácené plameny se podle policie sešlo dvacet až třicet lidí, kteří požár provázeli potleskem a urážlivými poznámkami. Někteří z nich byli podnapilí a bránili hasičům v práci.

Dva dvacetileté mladíky policisté dočasně zadrželi, protože se odmítali podřídit výzvám k opuštění místa.

Jediné řešení migrace, současné a budoucí, je v rámci Evropské unie. Ne mimo ni

"Je nesnesitelné, jak otevřeně a neuctivě je projevována nenávist vůči cizincům," komentoval saský ministr vnitra Markus Ulbig nový incident namířený proti migrantům, jichž v minulém roce přišlo do Německa více než milion.

Starosta zveřejnil printscreen své obrazovky, zapomněl zavřít BDSM stránku

"Kdo bezostyšně tleská, když hoří domy, a kdo k smrti děsí uprchlíky, je hnusný a odporný," komentoval událost na twitteru spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Podobně se vyjádřil i předseda saské vlády Stanislaw Tillich. "To nejsou lidí, kteří toto dělají. To jsou zločinci," řekl novinářům.

 

ČTK

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile