Němci se radovali z požáru budovy pro migranty, politici to odsuzují | Reflex.cz
reklama
nahoru

Němci se radovali z požáru budovy pro migranty, politici to odsuzují

Tereza Stonišová, ČTK21. února 2016 • 15:56
Hořící dům pro migranty
Hořící dům pro migranty
• foto: 
čtk

K neskrývané radosti přihlížejících lidí hořel v noci na dnešek bývalý hotel v saském městě Budyšín, z něhož měla být ubytovna pro migranty. Informovala o tom agentura DPA, podle níž šlo zřejmě o úmyslně založený požár spadající do řady podobných činů nepřátelsky namířených proti uprchlíkům.

reklama

Kolem ještě neobydlené budovy zachvácené plameny se podle policie sešlo dvacet až třicet lidí, kteří požár provázeli potleskem a urážlivými poznámkami. Někteří z nich byli podnapilí a bránili hasičům v práci.

Dva dvacetileté mladíky policisté dočasně zadrželi, protože se odmítali podřídit výzvám k opuštění místa.

"Je nesnesitelné, jak otevřeně a neuctivě je projevována nenávist vůči cizincům," komentoval saský ministr vnitra Markus Ulbig nový incident namířený proti migrantům, jichž v minulém roce přišlo do Německa více než milion.

"Kdo bezostyšně tleská, když hoří domy, a kdo k smrti děsí uprchlíky, je hnusný a odporný," komentoval událost na twitteru spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Podobně se vyjádřil i předseda saské vlády Stanislaw Tillich. "To nejsou lidí, kteří toto dělají. To jsou zločinci," řekl novinářům.

 

Tereza Stonišová, ČTK


Klíčová slova: migraceNěmeckopožárDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama