Zprávy

Asad: Chci, aby si mě lidé pamatovali jako zachránce Sýrie

21. února 201612:59
Asad: Chci, aby si mě lidé pamatovali jako zachránce Sýrie
Asad
• foto: 
profimedia.cz

Syrský prezident Bašár Asad dal rozhovor španělskému deníku El País. V rozhovoru pro něj hájil všechna svá rozhodnutí a uvedl, že by rád, aby si jej všichni pamatovali jako zachránce Sýrie.

“Za deset let mohu zachránit Sýrii. To však neznamená, že chci být prezidentem další dekádu,” uvedl Asad pro El País. “Pokud mi Syřané dají moc, přijmu tuto odpovědnost. Pokud ne, nemohu dělat vůbec nic,” uvedl dále Asad.

Kerry: USA a Rusko se dohodly na příměří v Sýrii

Asad také uvedl, že je ochoten jednat o příměří. Rozhovor pro španělský list vznikal ještě v době, kdy nebylo jasné, jak dopadnou rozhovory o příměří v Ammánu, nyní se však očekává, že jeho slova se změní také v čin - v rozhovoru se stavěl k mírovému řešení vstřícně, otázka je, jaká bude realita.

Ruské stíhačky v Sýrii sledují Němce. Merkelová chce bezletovou zónu

Asad vládne v Sýrii jakožto de facto neomezená hlava státu již od roku 2000. Jeho vláda byla spojována s určitými nadějemi na liberalizaci a potlačení zavedené strany BAAS. Nejvíce kritiky si vysloužil v roce 2013, když syrská armáda použila proti povstalcům chemické zbraně. Užití těchto zbraní proti civilistům však nebylo prozatím stoprocentně prokázáno.

Putin jedno říká, druhé koná. Teď třeba tvrdí, že chce krizi v Sýrii vyřešit "politicky"

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile