Zprávy

Soud uložil pražskému Dopravnímu podniku zaplatit 24 milionů za výstupy z metra

ČTK
25. prosince 201517:00
Soud uložil pražskému Dopravnímu podniku zaplatit 24 milionů za výstupy z metra
Palác Koruna
• foto: 
agi

Dopravní podnik hlavního města Prahy má podle rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 9 zaplatit 24 milionů korun majiteli paláce Koruna na Václavském náměstí za umístění výstupů z metra. V prostoru paláce jsou dva výstupy, správce budovy chce navíc jeden z nich uzavřít. Rozsudkem se bude zabývat představenstvo dopravního podniku. Napsal to dnes server Ihned.cz

Majitel paláce Tomáš Plachý, který budovu vlastní zhruba pět let, podal na dopravní podnik žalobu kvůli bezdůvodnému obohacování. Tvrdí, že výstupy z metra jsou neoprávněně na cizím majetku.

"Soud prvního stupně rozhodl v náš prospěch. Podle verdiktu z poloviny prosince by měl DPP zaplatit 24 milionů korun," sdělil Hospodářským novinám Marek Moravec, předseda představenstva firmy Koruna Palace Management, která palác spravuje.

Vzácné barevné fotografie ukazují, jak vypadala Paříž před 100 lety

Podle mluvčího dopravního podniku Jiřího Štábla se bude verdiktem soudu zabývat představenstvo firmy.

"DPP zatím neobdržel písemné vyhotovení rozsudku, ani konkrétní návrhy ze strany paláce Koruna. Nelze se tedy vyjádřit, zda na ně přistoupíme," uvedl. Podle serveru lze předpokládat, že dopravní podnik se proti rozsudku odvolá k soudu vyššího stupně.

Londýnské metro jako společenský fenomén: Podívejte se na fascinující historické forografie

Správci Koruny chtějí docílit toho, aby se zavřel výstup z metra u prodejny Bontonland, píše IHNED. Pro veřejnost by tak zůstal otevřený východ do ulice Na Příkopě. Výstupy z metra v Koruně zabírají minimálně 200 metrů čtverečních, které by mohly být pronajímány, tvrdí Moravec. Majiteli budovy tak podle něj utíkají miliony ročně na zisku.

Kolem secesního paláce Koruna se vede hned několik právních sporů. Některé z nich jsou o určení vlastnictví nemovitosti, napsal server.

ČTK

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile