nahoru

Za popírání holokaustu půjde v Německu za mříže skoro devadesátiletá extremistka

Tereza Stonišová, ref13. listopadu 2015 • 16:23
Za popírání holokaustu půjde v Německu za mříže skoro devadesátiletá extremistka
foto: Uj Szó

V Česku, kde se na každém druhém zápase Sparty křičí: Jude Slavie! si něco takového těžko dovedeme představit, ale v Německu postupují proti extremistům, zejména popíračům holokaustu, s německou důsledností. Přesvědčila se o tom Urschula Haverbecková, kterou v jejích 87 letech poslal soud na deset měsíců za mříže, neboť přímo u soudu v Hamburku prohlásila, že existence vyhlazovacích táborů nebyla dosud prokázaná.

“Není to historicky prokázáno,” opakovala během přelíčení Haverbecková o nacisty zřízeném vyhlazovacím táboře Osvětim. Podle ní se v jeho existenci “pouze věří”, pravda je ale jinde.

Podle deníku Daily Telegraph, který o případu včera informoval, je Haverbecková notoricky známá svými radikálními názory - bývala dokonce šéfkou krajně pravicové organizace, kterou právě z důvodu opakovaného šíření nacistické propagandy v Hamburku zakázali.

Žena má za sebou už dva záznamy v trestním rejstříku, oba za pobuřování. Desetiměsíční trest si nyní vysloužila svým vystoupením v televizi, kde holocaust mimo jiné označila za nějvětší lež historie.

Nacistický koncentrační tábor Osvětim leží na území Polska. Na rozdíl od českého Terezína byla Osvětim-Březinka vyhlazovací a zemřely v nich za druhé světové války až tři miliony lidí především židovského původu.

Velitelem tábora byl Rudolf Höss, který svědčil během Norimberského procesu, později odsouzen ve Varšavě a popraven. Jedním z klíčových důkazů o systematickém vraždění bylo například Osvětimské album, unikátní soubor fotografií, jehož autor není znám. 

Tereza Stonišová, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,000
29,380
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější