Kleslová chce rezignovat na post předsedkyně pražské ANO | Reflex.cz
reklama
nahoru

Kleslová chce rezignovat na post předsedkyně pražské ANO

ref, ČTK27. října 2015 • 14:56
Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
• foto: 
Michal Šula / Mafra / Profimedia

Starostka Prahy 10 a donedávna místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová chce rezignovat na funkci předsedkyně pražského ANO. Svolává kvůli tomu krajský sněm. Kleslová to dnes řekla ČTK. Nechce prý dál čelit dehonestující a štvavé kampani, která ji účelově poškozuje. Kleslová minulý týden rezignovala na placené funkce ve dvou pražských firmách.

reklama

"Už dva měsíce čelím štvavé kampani, která účelově poškozuje mé jméno, mou lidskou i odbornou pověst, a která v historii novodobé české politiky nemá obdoby," uvedla Kleslová. "Žádný z politiků, natož političek nebyl takovému soustředěnému tlaku dosud vystaven," doplnila.

Kleslová odmítla, že by byla pražským zákulisním hráčem. "Hledala jsem konstruktivní řešení, které umožní identifikovat skutečné příčiny současných problémů a umožní těm, kteří tvrdili, že s Kleslovou v zádech nemohou Prahu řídit, aby se soustředili na práci a prokázali svoje politické, odborné i manažerské kvality," uvedla starostka.

Bouřlivé události kolem Kleslové vyvrcholili minulý týden na pražském zastupitelstvu, po kterém předsedkyně oznámila odchod z představenstva Pražské teplárenské a dozorčí rady Pražské energetiky. V poslední době Kleslová čelila kritice, že od městských firem inkasuje statisíce korun měsíčně. Po rezignaci Kleslová vyzvala k odchodu z placených firem ostatní koaliční kolegy. "Nikdo z nich moji výzvu nevyslyšel," tvrdí. Už dříve média informovala o platbách státních firem její právnické firmě za poradenské služby.

ref, ČTK


Klíčová slova: prahakleslovaanoDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama