nahoru

Šéf Islámského státu Bagdádí se sám účastní znásilňování zajatkyň

Daniel Baret17. srpna 2015 • 07:00
Šéf Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí
Šéf Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí
• foto: 
Twitter

Svět je už dlouho šokován zrůdným chováním a krutostmi bojovníků Islámského státu, které mají za cíl zastrašit potenciální odpor na dobytých územích. Oficiální doktrína vytvořená vedením této zločinecké organizace, která například povoluje v jistých případech i znásilňování dětí, má takové chování ospravedlnit. Jak se ukazuje, násilí především vůči ženám se dopouštějí nejen bojovníci v poli, ale i nejvyšší představitelé organizace.

Poslední zprávy hovoří o tom, že samozvaný chalífa Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí opakovaně znásilňoval zajatou americkou humanitární pracovnici Kaylu Muellerovou. Rodina Muellerové tuto informaci potvrdila tiskové agentuře AP.

Kayla (26) byla zajata Islámským státem v roce 2013 a dostala se jako až k Bagdádímu, který ji pravidelně znásilňoval až do 6. února letošního roku, kdy byla zabita pří jednom z náletů jordánských letadel. Informoval o tom web slate.com.

Kultura znásilňování je v Islámském státu podporována jak duchovními vůdci, tak zákonem. Sexuální otrokyně jsou dokonce používány v propagandistických materiálech této teroristické skupiny.

Na územích obsazených islamisty v Sýrii a Iráku je plně funkční trh se sexuálními otrokyněmi, především zajatými jezídskými dívkami. Jezídové nejsou ani muslimové, ani křesťané, tudíž v očích radikálního islámského výkladu koránu nemají jakákoliv práva.

Muži jsou vyháněni a zabíjeni, ženy unášeny a prodávány. Zajaté dívky a ženy se prodávají jako dobytek, přičemž se k nim podle dostupných zpráv jejich majitelé chovají tak krutě, že z toho mrazí v zádech. Objevily se informace, podle kterých není výjimečné, že dívky starší 10 let jsou znásilňovány hromadně a následně jsou ponechány zraněné bez pomoci.

Bagdádího chování k zajaté Američance tedy určitě není pro obyvatele Islámského státu, žádným překvapením. Dělá pouze to, co káže ostatním.

Daniel Baret


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,220
28,950
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější