Léto je za dveřmi - čeká nás poslední chladný týden, začátkem června se konečně oteplí | Reflex.cz
reklama
nahoru

Léto je za dveřmi - čeká nás poslední chladný týden, začátkem června se konečně oteplí

ČTK24. května 2015 • 10:00
Červen bude podle meteorologů teplý a slunečný
Červen bude podle meteorologů teplý a slunečný
• foto: 
profimedia.cz

Příští týden bude poměrně chladno jako v předchozích dvou týdnech. Oteplovat se začne v červnu, kdy průměrné teploty dosáhnou 22 stupňů Celsia. Týden před koncem školního roku už rtuť teploměru může přes den vyšplhat k 28 stupňům Celsia. Pršet má minimálně, déšť se očekává až na Medarda, tedy 8. června. Vyplývá to z měsíčního výhledu, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

"Období jako celek předpokládáme teplotně průměrné, srážkově podprůměrné až průměrné," uvedl ČHMÚ, podle kterého se teploty dostanou nad průměr ve druhém a třetím červnovém týdnu. Příští týden ale teploty zůstanou na průměrných 13 stupních.

Déšť letos přinese Medard, podle pranostiky by pak mělo 40 dní pršet. V týdnu od 8. června by mohl úhrn srážek dosáhnout maximálně 35 milimetrů.

Průměrná teplota pro 25. květen až 21. červen je 15,9 stupně Celsia. Nejnižší průměrnou teplotu v tomto období meteorologové zaznamenali v roce 1974, a to 13,6 stupně. Naopak nejtepleji bylo před 12 lety, kdy průměrná teplota období dosáhla 19,8 stupně.

ČTK


Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama