nahoru

Nejbohatší sportovec světa, golfista Tiger Woods, přerušil kariéru. Nemá už motivaci

vib15. února 2015 • 08:00
Tiger Woods
Tiger Woods
• foto: 
Reuters

Čekalo se to už delší dobu: První člověk v historii, který získal sportem více než miliardu dolarů, americký golfista Tiger Woods (39), přerušil kvůli zraněním a nedostatku motivace kariéru. Odborníci hovoří o tom, že Woods už nikdy nemusí vyhrát nejprestižnější turnaje.

Woods vysvětlil svůj krok tím, že už nemá dostatek energie a chuti „vystoupat na vrchol hory“. Pak dodal: „Nyní se musím soustředit na trénink a věnovat se rodině a blízkým přátelům. Ale počítám s tím, že hrát opět budu. Poslední dva týdny byly ale mizerné. Nechtěl jsem vzdát turnaj v minulém týdnu, ale donutila mě k tomu velká bolest v zádech a hýždích. Moje současné výkony jsou pro mě neakceptovatelné. Proto jsem se rozhodl svojí kariéru přerušit, věnovat se pouze tréningu a vztahům s lidmi, kteří jsou pro mě důležití.“

Přestože Tiger Woods se potýká se zraněními a neúspěchy už několik let, pořád je největším televizním a marketingovým tahákem při všech turnajích. Jeho kritici mu ale vyčítají, že místo tréninku se spíše věnuje své lásce, slavné americké lyžařce Lindsey Vonnové.

vib


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,410
20,840
29,080
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější