Německý list, který přetiskl karikatury Mohameda z Charlie Hebdo, se stal terčem žhářského útoku | Reflex.cz
reklama
nahoru

Německý list, který přetiskl karikatury Mohameda z Charlie Hebdo, se stal terčem žhářského útoku

ČTK, ref11. ledna 2015 • 09:14
 Německý list, který přetiskl karikatury Mohameda, se stal terčem žhářského útoku
Německý list, který přetiskl karikatury Mohameda, se stal terčem žhářského útoku
• foto: 
ČTK

Redakce severoněmeckého listu Hamburger Morgenpost, který přetiskl karikatury proroka Mohameda z francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, se dnes ráno stala terčem žhářského útoku. Oznámila to tamní policie, podle které si však útok nevyžádal žádné zraněné.

reklama

"Do okna (pachatelé) vhodili nejprve kameny a pak zápalné zařízení," řekl agentuře AFP policejní mluvčí. Požár, který vzápětí vypukl, "poškodil dvě místnosti, ale oheň se podařilo rychle uhasit", dodal.

Policisté v souvislosti s útokem zatkli dvě osoby, další podrobnosti však mluvčí neupřesnil. Vyšetřování pokračuje.

Hamburský deník přetiskl na titulní stránce tři karikatury pocházející z Charlie Hebdo po středečním útoku na redakci francouzského časopisu.

Islamisté Chérif a Said Kouachiovi zabili při útoku na pařížské sídlo časopisu 12 lidí. Další terorista Amedy Coulibaly pak v oblasti Paříže ve čtvrtek připravil o život mladou policistku a v pátek usmrtil čtyři lidi v židovském lahůdkářství, kde také držel několik hodin 15 osob jako rukojmí. Policisté v pátek všechny tři teroristy zastřelili.

Podle dnešního vydání německého deníku Bild z rozhovorů vůdců extremistické organizace Islámský stát odposlechnutých americkou rozvědkou vyplývá, že teroristické útoky spáchané v tomto týdnu ve Francii by mohly být začátkem vlny atentátů, které zachvátí evropský kontinent. Žádný konkrétní plán ale zatím není znám.

ČTK, ref


Klíčová slova: reflexNěmeckoDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama