nahoru

Zeman poskytl velký rozhovor, ve kterém měl vysvětlit své postoje. Nezaznělo ale nic nového

vib4. ledna 2015 • 07:00
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
ČTK

Prezident Miloš Zeman se už několik týdnů snaží vysvětlovat své kontroverzní výroky, cestu do Číny, názory na Ukrajinu a chtěl by také vyvrátit tvrzení jeho kritiků, že rozděluje českou společnost. Jenže zjevně se mu to nedaří. V sobotu poskytl velký rozhovor deníku Právu, které mu věnovalo celou tiskovou stranu. Výsledek je mimořádně hubený. Nedozvěděli jsme se od prezidenta vůbec nic nového.

V sobotním interview dokonce ani nehýřil svými obvyklými bonmoty. Použil pouze jeden a ten se mu celkem podařil: Červené karty na Národní třídě mu prý demonstrující 17. listopadu vystavili proto, že tím protestovali proti pražské tunelované Opencard. Ta má totiž také červenou barvu. Inu dobře.

Takže o čem byla řeč a co jsme se opakovaně (ne)dozvěděli?

O vládě žádná novinka. Nic dalšího podnětného k zákonům. Na Ukrajině je prý občanská válka. Zmínka o pražské „kavárně“. Opět (nikdy s tím nepřestane?) něco o ruské skupině Pussy Riot. Tradiční kritika islamismu. Výmluvy o kancléři Mynářovi, který nemá pořád bezpečnostní prověrku. A známá odpověď, že ještě neví, zda bude za tři roky kandidovat na prezidenta.

Na hlavu státu hodně málo…

vib

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,770
22,050
29,300
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější