nahoru

Silvestrovské oslavy znepříjemní v Česku ledovka

ČTK, ref31. prosince 2014 • 15:00
Ledovka
Ledovka
• foto: 
Profimedia

V České republice hrozí až do čtvrtečního večera tvorba ledovky. V Čechách se může vyskytovat už dnes odpoledne, pro východní část země pak výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od dnešní půlnoci. Na mokrých a vlhkých komunikacích se může ojediněle vytvářet také náledí.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Prahu a kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký, Ústecký a Liberecký od dnešních 16:00 do čtvrtečního poledne. Pro Vysočinu a kraje Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský a Olomoucký pak má výstraha platnost od dnešní půlnoci do čtvrtečních 18:00.

Na některých místech ČR mírně sněží, k večeru začne sněžení od severozápadu přecházet do deště se sněhem, mrznoucího deště a mrholení. "Počátek výskytu mrznoucích srážek v oblastech na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku očekáváme později, tedy v průběhu druhé poloviny noci," uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek bude pás slabých mrznoucích srážek postupovat dále k jihovýchodu. Zároveň porostou teploty až k pěti stupňům Celsia a riziko tvorby ledovky od severozápadu postupně pomine.

Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství, opatrní musí být také chodci.

ČTK, ref

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější