Na ministerstvo financí dorazila podezřelá obálka s bílým práškem | Reflex.cz
reklama
nahoru

Na ministerstvo financí dorazila podezřelá obálka s bílým práškem

ČTK, ref20. listopadu 2014 • 14:59
Ministerstvo financí
Ministerstvo financí
• foto: 
Profimedia

Do podatelny ministerstva financí dnes dorazila podezřelá obálka obsahující bílý prášek. Hasiči zásilku zajistili a látku poslali na rozbor. ČTK to sdělil mluvčí pražských hasičů Jan Havrda. Na místě zasahovala také policie, mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová ale nechtěla situaci nijak komentovat.

reklama

Podezřelá obálka přišla v úterý také na ministerstvo vnitra. Laboratorní testy prokázaly, že obsahovala jedovatou látku na bázi kyanidu v životu nebezpečném množství. Zásilka byla odeslána ze severu Evropy, jejím adresátem byl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Nikdo z pracovníků úřadu nebyl zraněn.

Zásilky s bílým práškem obdržely některé úřady včetně Hradu už v září. Podle středečního vyjádření Chovance není pravděpodobné, že by šlo o stejného pachatele jako tehdy. "Látka je naprosto jiná, v obálce nebyl průvodní dopis," řekl Chovanec.

Zásilky s podezřelým obsahem se začaly celosvětově šířit po teroristických útocích na USA v roce 2001 a vlna se nevyhnula ani České republice. Za rok 2001 lidé oznámili hasičům 5000 dopisů a balíčků, které vzbuzovaly podezření. Zásilky se objevovaly v menším počtu i v dalších letech a podle dostupných informací žádná z nich neobsahovala nebezpečnou látku.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama