Američané chtějí za prezidenta někoho se zkušenostmi vojáka, odmítají ateistu, nevadí jim nevěrník | Reflex.cz
reklama
nahoru

Američané chtějí za prezidenta někoho se zkušenostmi vojáka, odmítají ateistu, nevadí jim nevěrník

vib22. května 2014 • 09:00
Znovuzvolený prezident USA Barack Obama porazil ve volbách Mitta Romneyho.
Znovuzvolený prezident USA Barack Obama porazil ve volbách Mitta Romneyho.
• foto: 
Profimedia.cz

Prestižní americký think tank Pew Research Center zveřejnil v pondělí průzkum, podle kterého je nejvyšší ceněnou hodnotou u jejich budoucího prezidenta to, že předtím sloužil v armádě. Naopak nejméně rádi by viděli v úřadě ateistu. To jsou výsledky, které jsou vzdálené na světelné roky od názorů v České republice.

reklama

Nejhorší věcí, kterou by se mohl vyznačovat americký prezident, by podle průzkumu provedeného koncem dubna, byl jeho ateismus. Kolem 60 procent lidí se domnívá, že by měl věřit v Boha, vyznání už u toho není tak podstatné. Američané také hodně dbají na to, aby měl příslušný kandidát či kandidátka nějaké zkušenosti v politice a zastával před vstupem do Bílého domu významnější politickou funkci – například byl guvernérem (to je velmi ceněné) či pracoval v různých institucích ve Washingtonu. Ale vůbec největší výhodou by měla být předchozí služba v armádě. Amerika si prostě pořád vysoce cení službu v ozbrojených silách, je to důkaz silného vztahu k vlasti.

Dvou třetinám Američanů by nevadil v úřadě ani prezident, který měl předtím mimomanželské styky, kouřil marihuanu nebo je gay či lesba. Když už se u nás diskutuje o vstupu miliardáře Andreje Babiše do politiky a střetu zájmů kvůli jeho firmám, tak naopak v Americe jsou zkušenosti z byznysu i u prezidenta vysoce oceňovány, myslí si to podle průzkumu skoro polovina lidí.

Kliknutím sem proveďte požadovanou akci: Odpovědět, Odpovědět všem nebo Přeposlat

vib


Klíčová slova: amerikaprezidentDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama