Závažné odhalení: Drony diktátorské Severní Koreje mají součástky i z Česka, tvrdí Soul | Reflex.cz
reklama
nahoru

Závažné odhalení: Drony diktátorské Severní Koreje mají součástky i z Česka, tvrdí Soul

vib17. dubna 2014 • 11:50
Drony KLDR
Drony KLDR
• foto: 
reprofoto ČT24

Ministerstvo obrany Jižní Koreje podrobně zkoumá tři malá bezpilotní letadla, která havarovala na jeho území koncem března. A přišlo s překvapivým zjištěním. Některé komponenty severokorejských strojů prý pocházejí z České republiky. Napsaly to noviny The Korea Times.

reklama

Proto jihokorejské ministerstvo obrany hodlá vytvořit mezinárodní tým, který podrobně letadla prozkoumá. „Máme důkazy, že stroje pocházejí ze Severní Koreje. Jsou složeny z komponentů mnoha zemí, včetně Japonska, Číny, USA, České republiky a Jižní Koreje. Loga výrobců a sériová čísla byla z komponentů ale vymazána. Budeme teď hledat přesvědčivé důkazy, co všechno bylo při konstrukci použito,“ řekl novinám vysoký úředník ministerstva.

Podle dostupných informací se letadla pokusila fotografovat hlavní město Soul a některá vojenská zařízení. Experti na armádní techniku si ale myslí, že se jednalo o „staré a špatně navržené stroje“. „Byly jako hračky. Pro průzkumné účely se však nemusí používat pouze pokročilá technika,“ uvedl pro jihokorejskou agenturu Jonhap Kim Hjong-jung, profesor kybernetické obrany na univerzitě v Soulu.

Výsledky šetření mají být známy v průběhu několika měsíců. Pak by se mělo ukázat, zda některé komponenty, které používá stalinistický režim v KLDR, jsou skutečně z České republiky.

vib


Klíčová slova: drony kldrKLDRseverní koreaDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama