nahoru

Falešná královna odchází z australského rozhlasu

ČTK, jan6. prosince 2013 • 16:00
Mel Craig
Mel Craig
• foto: 
Archív
Mel Greigová, moderátorka australské rozhlasové stanice 2Day FM, která před rokem s kolegou uskutečnila falešný telefonát do londýnské nemocnice, aby se coby královna zeptala na zdravotní stav těhotné manželky prince Williama, z rádia odchází.

Moderátorka Craigová zároveň stáhla žalobu proti svému zaměstnavateli, společnosti Southern Cross Austereo (SCA) podanou letos v červenci za to, že jí "nezajistil bezpečné pracoviště", napsal zpravodajský server BBC News. SCA v prohlášení bez dalších podrobností uvedla, že spor byl vyřešen "přátelskou cestou".

Před rokem Greigová se svým kolegou moderátorem Michaelem Christianem uskutečnili telefonát do nemocnice, aby se coby královna Alžběta a její syn, princ Charles, zeptali na zdraví těhotné vévodkyně Kate. Zdravotní sestra Jacintha Saldanhaová, která telefon zvedla, nepoznala, že jde o kanadský žertík, a hovor přepojila kolegyni. Šestačtyřicetiletá zdravotnice indického původu byla o tři dny později nalezená oběšená a panuje všeobecné přesvědčení, že neunesla pocit viny a ostudy.

Tento případ vyvolal všeobecnou vlnu kritiky na oba moderátory, kteří se po smrti Saldanhaové omluvili. Greigová už se k vysílání nevrátila, zatímco její kolega Christian se znovu ozval z éteru o dva měsíce později.

Greigová se od rozhodnutí odvysílat záznam telefonátu distancovala. SCA v prohlášení vydaném k jejímu odchodu z rádia zopakovala svou pozici, že zaznamenat a odvysílat telefonát "nebylo nezákonné".

"Southern Cross Austereo hluboce lituje nepředvídatelných následků telefonátu. Společnost a všichni její zaměstnanci jsou stále hluboce zarmouceni smrtí Jacinthy Saldanhaové," uvedla SCA v prohlášení. "SCA přispěla podstatnou částkou do fondu, který byl před časem vytvořen na podporu rodiny paní Saldanhaové."

ČTK, jan


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,630
21,760
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější