nahoru

Google odstraní z mapy San Francisca mrtvolu chlapce

jan19. listopadu 2013 • 12:00
google earth
google earth
• foto: 
Google Maps

Internetový servis Google Maps vymění jednu z fotografií ulice na své mapě , protože je na ní jasně vidět mrtvola čtrnáctiletého chlapce zastřeleného v Richmondu v Kalifornii v roce 2009.

Otec Kevina Barrera Jose si stěžoval na to, že se na mapě objevilo tělo jeho syna, které v tom okamžiku leželo nedaleko železniční trati a bylo obklopeno policisty. "Když vidím tu fotku, je to, jako kdyby se to stalo včera a vrací se mi mnoho vzpomínek" řekl Jose místní televizi.

Google slíbil, že obrázek vymění, i když je pro něj něčím novým vyměňovat online mapy tak rychle. S přihlédnutím k okolnostem ale udělali v tomto případě výjimku. Viceprezident Google Maps Brian McLendon řekl, že fotka bude odstraněna během osmi dní a že rodině sdělili, že na tom tvrdě pracují.

Čtenáři mezitím tuto událost pochopitelně komentují a soudí, že za osm dní si díky publicitě mapu prohlédnou miliony lidí na celém světě, což je nepochybně pravda. Google Maps neznepokojuje jenom severokorejský režim. Podrobné rozlišení, na kterém je ledacos vidět, znepokojuje i soukromé osoby. K čemu jsou vysoké zdi u rezidencí, když na mapě z družice hezky vidíte, kolik bazénků a limuzín má váš soused zbohatlík? Leda abyste mu tam nelezli, ale utajit už dnes nic stejně nelze.

jan
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,400
20,640
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře