nahoru

Catherine a William ukázali následníka trůnu: Na jméně stále pracujeme

ČTK, la24. července 2013 • 05:00
Catherine a William ukázali následníka trůnu: Na jméně stále pracujeme
foto: profimedia.cz

VIDEO: Vévoda a vévodkyně z Cambridge včera večer společně se svým synem opustili londýnskou porodnici, kde se budoucí britský král v pondělí narodil.

Jejich odchodu přihlížel dav jásajících lidí a vše přenášela živě řada televizních stanic. William přitom potvrdil, že dítě ještě nemá jméno. Podle televizní stanice Sky News se nečeká, že jméno bude oznámeno v nejbližších hodinách.

Kate v jednoduchých modrých šatech s bílými puntíky a William ve světle modré košili a tmavomodrých kalhotách nejprve několik minut před nemocnicí spolu se svým prvorozeným synem čelili dotazům novinářů. Manželé se přitom usmívali; miminko přinesla Kate, ale po chvíli syna vzal do náručí William.

Princ přitom s žurnalisty žertoval. "Je to krásné miminko. Je dost těžké a už má víc vlasů než já," prohlásil William o synkovi, který podle úřední zprávy po narození vážil bezmála 3,8 kilogramu. Na jeden z dotazů William odvětil, že na jménu pro potomka "stále ještě pracují".

Manželský pár s dítětem pak odjel vozem, který řídil William. Rodina má nyní pobývat v londýnském Kensingtonském paláci, který dnes oznámil, že matka a novorozeně jsou v pořádku. William si bere dva týdny otcovské dovolené, po které se Kate podle britského tisku nejspíš přesune ke svým rodičům, aby jí matka Carole s péčí o dítě v začátcích pomohla.

Na jméno malého prince, který je třetím následníkem trůnu v pořadí po svém dědovi Charlesovi a otci Williamovi, se možná bude čekat delší dobu. Jméno prince Williama například bylo oznámeno až týden po jeho narození.

ČTK, la
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,150
29,040
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější