Zmýlená neplatí. Zřejmě nejúspěšnější reklama tehdy začínajícího operátora Oskar. V reklamě je vidět pouze mobil a v pozadí slyšet zpívající Tomáš Hanák. „Zmýlená neplatí, láska se chápe opratí, za plotem z bílých latí, životem za lásku platí ten, co se nikdy nevrátí.“ Kampaň Oskaru patří mezi ty nejpovedenější u nás, má ji na svědomí agentura Young

Zmýlená neplatí. Zřejmě nejúspěšnější reklama tehdy začínajícího operátora Oskar. V reklamě je vidět pouze mobil a v pozadí slyšet zpívající Tomáš Hanák. „Zmýlená neplatí, láska se chápe opratí, za plotem z bílých latí, životem za lásku platí ten, co se nikdy nevrátí.“ Kampaň Oskaru patří mezi ty nejpovedenější u nás, má ji na svědomí agentura Young Zdroj: Youtube.com

S příchodem virtuálních operátorů ceny tarifů ještě spadnou, říká člen Českého telekomunikačního úřadu

Jestliže se něčemu dá říkat agresivní obchodní politika, je to přesně to, co Telefónica předvedla před pár týdny, kdy snížila cenu neomezených tarifů na (do té chvíle) neuvěřitelných 750 korun. Reakce ostatních operátorů na sebe nedala dlouho čekat. Vodafone i T-Mobile reagovali prakticky okamžitě – nic jiného jim taky nezbývalo - a své tarify snížili na obdobnou úroveň.

 

V online chatu Reflexu odpovídal čtenářům na otázky ohledně situace okolo mobilních operátorů a cen Ondřej Malý, nejmladší člen rady ČTÚ. Tento úřad byl totiž v minulosti právem považován za byrokratickou mašinu, jdoucí na ruku právě operátorům – a angažmá Ondřeje Malého mělo být novou krví a oživením strnulého procesu. Letmý pohled do jeho profesionálního životopisu dává tušit, že by na tom mohlo něco být – recenzent a designér počítačových her, novinář věnující se moderním technologiím a „problematice telekomunikací“.

 

Podle Malého je velmi pravděpodobné, že ceny volání, které O2 nyní nastavila se svým neomezeným tarifem za 750 korun, s příchodem virtuálních operátorů a dalšího plnohodnotného operátora na trh spadnou. Čtenářům by podpis smlouvy s operátorem nyní nedoporučoval. „Dva roky jsou v telekomunikacích v současné situaci opravdu dlouhá doba na to, abyste nemohl během ní měnit svého operátora (či za změnu musel zaplatit větší či menší pokutu). Počkal bych minimálně do podzimu, co nabídnou "virtuálové", pokud přijdou, a zda jejich nabídka nebude zrovna Vašim potřebám vyhovovat více.“

 

Čtenáře také zajímalo, jestli existuje možnost, že se u nás objeví od operátorů nabídka tarifu s neomezenými daty. „Tento trend se objevuje v zahraničí (např. ve Švýcarsku takto postupuje Swisscom a ve Finsku Elisa). Předpokládám, že s vyšší konkurencí na trhu (například díky vstupu čtvrtého hráče, který se bude soustředit hlavně na data) se podobné nabídky objeví i u nás.“ Na přímou otázku, zda se dočkáme neomezených tarifů, které by s cenou šly i pod pět set korun, odpověděl Ondřej Malý takto: „Poláci se dočkali neomezeného tarifu za 350 korun (virtuál nju.mobile patřící polskému PTC - Orange). Skoro neomezené tarify (nabídky typu 5000 minut/5000 SMS) jsou v zahraničí také dostupné i za ceny kolem pěti set korun, například ve Finsku. Není tak důvod, proč by cena nemohla ještě dále klesat.“

 

Celý online rozhovor si můžete přečíst zde.